Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Dopoldne se bo v zahodni Sloveniji delno zjasnilo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V PRIČAKOVANJU NOVEGA LETA


NOVICE

| |
11.01.2016      7:10
A A

V PRIČAKOVANJU NOVEGA LETADeli:

Zopet je tu novo leto, ki smo ga pričakali vsak po svoje.  Z novim letom smo si zadali nove cilje, ki jih v letu 2016 želimo doseči. V prihodnost zremo z negotovostjo, saj se je v prejšnjem letu dogajalo veliko takšnih in drugačnih pripetljajev, ob katerih se človek mora zamisliti, kako naprej. Vsak sam si piše  in kroji svojo usodo. Samo od človeka samega je odvisno, kakšno bo njegovo življenje. Prav je, da se naučimo ob določenih situacijah izgovoriti tudi besedo NE (pa saj vem, da gre težko z jezika), prav tako kot tudi besedi  PROSIM ali  HVALA, ki sta premalokrat izgovorjeni. Gospod je pri polnočnici zaželel, da bi bili odprtega  in čistega duha, saj bi tako lažje prepoznali  stiske sočloveka. Ta naš hiter tempo življenja nam to onemogoča, saj velikokrat prevečkrat pogledujemo na uro in hitimo z opravka na opravek, zase in za svoje najbližje pa si vzamemo premalo časa. Tega se ponavadi zavemo, ko je že prepozno. A časa se ne da zavrteti nazaj,  lahko živimo samo za ta trenutek in za sedaj. Zato pametno razpolagajmo s svojim časom. Vsak dan poskušajmo nekomu privabiti nasmeh na obraz, saj bomo tako tudi sami srečnejši.  
V Našem domu smo v decembru praznovali 10. obletnico našega delovanja. Imeli smo teden odprtih vrat. Po programu, so se odvijale različne dejavnosti. Imeli smo vodene oglede, predavanje o negovanju zdravja s fizioterapevtko, pomoč pri negi nepokretnega človeka, ustvarjanje s prostovoljčki, obisk malih živali, pripravili  in postregli smo večerjo za naše stanovalce s pomočjo svojcev ... Za glasbeno vzdušje pa je poskrbel ansambel ZAKA PA NE. Bilo nam je lepo. Obletnico smo zaključili s sveto mašo za zaposlene, ki jo je opravil gospod Rutar v domski kapelici. V tem mesecu so nas obiskali tudi dobri možje. Prvi je bil Miklavž, nato še Božiček, ki sta ob postrežbi zajtrka poskrbela za presenečenje vseh stanovalcev in tudi za zaposlene se je našla kakšna malenkost. Božično-novoletne praznike smo pričakali v prazničnem razpoloženju. Naši stanovalci so bili dobre volje in nasmejani. Božič in novo leto smo pričakali ob slavnostni večerji po sveti maši, ki jo je opravil gospod Rutar.  V ta namen smo popili tudi kapljico dobrega vina. Na novega leta dan pa smo si ob zajtrku veselo stisnili v roko in si zaželeli vse dobro, največkrat pa se je slišalo: "ZDRAVJA TI ŽELIM."

 SREČNO, ZDRAVO IN USPEŠNO NOVO LETO 2016!

Članek je napisala Anica Cencelj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Šole in vrtci
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
24.10.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
24.10.2017 | Šport
Šola športnega plezanja
27.10.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.