Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

UČNA URA Z GOZDARJEM


NOVICE

| |
10.06.2015      21:37
A A

UČNA URA Z GOZDARJEM


Tretješolci smo se v petek, 5. 6. 2015, odpravili na Gorico, kjer sta za nas pripravila učno uro gozdarja Janez in Jože. Učenci in učiteljici se obema gozdarjema zahvaljujemo za strokovno in zanimivo vodenje po gozdni učni poti. Več o samem dogodku so zapisali učenci.


Deli:

V petek, 5. 6. 2015, smo šli v gozd z gozdarjem. Tam smo spoznali različna drevesa. Šli smo tudi na gozdno jaso in si ogledali star štor. Iz gozda smo kmalu prišli na planoto, od koder smo videli avtocesto. Ko smo si ogledali, smo šli mimo prašičje kopalnice in nazaj v šolo.

Spoznal sem, da so lubadarji škodljivi za drevesa, ker jih jejo. Majhnim drevesom pravimo baby drevesa. Če storž prelomiš na pol, najdeš v njem seme, ki ga raznaša veter.

Vid Laznik Šoštar, 3. b

 

V petek, 5. 6. 2015, smo tretješolci odšli z gozdarjem  v gozd. Prva naša postaja je bila Gorica. Razdelili smo se v dve skupini. Gozdar, ki je bil v naši skupini, nam je razložil, zakaj je pomembno, da so živali v gozdu. Spoznavali smo drevesa. Poznali smo veliko dreves, saj imamo v šoli obešen plakat, veliko znanja pa smo dobili tudi v šoli. Gozdar nam je povedal, da mala drevesa imenujemo baby drevesa. Presenetila nas je kopalnica divjih prašičev. Poskusili smo tudi gozdno deteljo, ki je imela okus po limoni. Vrnili smo se v šolo, kjer smo obujali današnji poučen dan. Ta dan mi bo ostal v lepem spominu.

Tajda Pikel, 3. b

 

Danes, 5. 6. 2015, smo po malici odšli v gozd. Z gozdarjem smo odšli na Gorico. Videli smo kostanj, divjo češnjo in majhna baby drevesa. Potem smo odšli v gozd, kjer smo našli smeti. Odšli smo naprej, videli smo jajčeca kitajske šiškarice. Prišli smo do gozdne njive, kjer je bilo veliko smrek, ki so rastle v vrsti. Poskusili smo smrekovo smolo, videli smo tudi smrekovega lubadarja. Sprehodili smo se mimo gozdne kopalnice, si ogledali brisačo, ki jo ima divji prašič, in se čez travnik napotili v šolo. Našli smo koprivo, s katero smo se tudi opekli.

Nejc Šmajs, 3. b

 

5. 6. 2015 smo odšli z gozdarjem v gozd. Najprej smo odšli na Gorico, kjer nas je pričakal gozdar. Na Gorici nam je povedal veliko stvari o drevesih. Nato smo odšli naprej. Videli smo mravljišče, objeli smo debel hrast, objeti so ga morali kar trije učenci. Ogledali smo si storže smreke in v njih poiskali semena. Malo pred koncem smo videli tudi gozdno kopalnico. Ta dan je bil lep in poučen.

Luka Poljanšek, 3. b

 

Dne, 5. 6. 2015, smo odšli v gozd z gozdarjem. V gozdu nam je razkazal drevesa in povedal veliko o njih. Potem smo odšli do drevesa, ki je imelo luknjo. Gozdar nam je povedal, da je to drevo bolno in da ima bolezen kostanjev rak. Povedal nam je, katere rastline lahko v gozdu jemo. Zelo mi je bilo všeč, ker imam rada pouk v naravi.

Lara Fideršek, 3. b

 

5. 6. 2015 smo učenci 3. razredov odšli v gozd. V gozdu sta nas čakala dva gozdarja. Gospod Janez je spremljal 3. a, gospod Jože pa 3. b-razred. Najprej smo si ogledali drevesa in spoznavali, katero drevo je. Spoznali smo hrast, bukev, smreko, jelko, kostanj, divjo češnjo … Šli smo po poti naprej in opazovali drevesa. Pokazal nam je razliko med jelko in smreko. Jedli smo tudi smolo. Bila mi je zelo všeč. Šli smo naprej. Ogledali smo tudi bazen divjega prašiča oziroma njegovo kopalnico. Tako se je naš lep dan v gozdu končal. Bilo je lepo.

Valentina Štefančič, 3. b

 

Danes, 5. 6. 2015, smo odšli v gozd. Pred gozdom sta nas čakala gozdarja. Odšli smo v gozd in spoznavali drevesa. Odšli smo naprej in po poti nam je gozdar povedal, da sta jelka in smreka različni. Povedal nam je še o žuželkah in gozdu. Rekli so nam, da gremo do gozdne kopalnice. Ko smo prišli, je Žiga ugotovil, da je to kopalnica divjega prašiča. Ko smo odšli naprej, smo se pogovarjali o jeseni, odpadanju listja z dreves, pripravi živali na zimo.

Žiga Čater, 3. b
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.