Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tretješolci so učilnico zamenjali za muzej


ŠOLSTVO

| |
04.10.2015      17:50
A A

Tretješolci so učilnico zamenjali za muzej


V četrtek smo tretješolci zamenjali prostore učilnice za prostore muzeja. V muzejih smo preživeli celoten pouk in se ob ogledu, poslušanju predstavitev in reševanju učnih listov marsikaj novega naučili o življenju naših prednikov. Zahvaljujemo se gospe Tanji iz ZKTŠ Vransko za vodenje po Schwentnerjevi hiši in gospodu Ludviku Piklu za predstavitev bogate zbirke. Več o dogodku pa v spodnjih zapisih.


Deli:

V četrtek, 1. 10. 2015, smo obiskali Schwentnerjevo hišo in etnografsko zbirko. Najprej smo šli v Schwentnerjevo hišo in si jo ogledali. Gospa Tanja nam je razlagala o hiši. Všeč sta mi bili spalnica in kuhinja. Zanimiva mi je bila spominska soba, saj so bile v njej razstavljene knjige.

Po ogledu smo se odpravili do etnografske zbirke. Na poti smo si ogledali različne zgodovinsko pomembne stavbe. Prišli smo do etnografske zbirke. Najprej smo si ogledali celoten muzej, potem smo malicali, nato pa smo reševali učne liste.

Ko smo končali, smo šli v razred.
Lucija Verdelj, 3. a

 

V četrtek smo si ogledali muzeje na Vranskem. Najprej smo šli v Schwentnerjevo hišo. Tam smo si ogledali prostore v hiši. Najbolj všeč mi je bila kuhinja.

Nato smo se odpravili h gospodu Ludviku Piklu na ogled etnografske zbirke. Tam smo videli stare likalnike, gasilski voz, stare sode, stare pripomočke. Všeč mi je bilo, ko smo jedli napolitanke.

Po malici smo se razdelili v dve skupini. Eni so reševali učne liste v prostorih etnografske zbirke, drugi pa v Schwentnerjevi hiši.

Tinej Pikl, 3. a

 

Danes smo si ogledali dva muzeja na Vranskem. Ogledali smo si etnografsko zbirko in Schwentnerjevo hišo. Všeč mi je bilo, ker nam je gospod Ludvik dovolil, da smo si pogledali njegovo zbirko. Želim si ogledati še muzej motociklov.

Gašper Orehovec, 3. a


Danes smo obiskali muzeje. Všeč mi je bilo, ko smo bili pri gospodu Ludviku in ko smo reševali učne liste. Vsi smo se zabavali. Všeč mi je bilo, ko smo šli v Schwentnerjevo hišo in si jo ogledali. Bilo mi je všeč, ko nam je gospa Tanja predstavila hišo.

Matic Dobrovnik, 3. a
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 134
Izšla: 31.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Ostalo
LISJAKOVA TRŽNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.