Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Dopoldne bo oblačnost od juga naraščala, na jugu so možne manjše padavine. Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno. Sredi dneva in popoldne bodo nastajale plohe in predvsem na vzhodu posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 24 °C.
10°C | 26°C
četrtek, 24.05.2018
14°C | 24°C
petek, 25.05.2018
13°C | 24°C
sobota, 26.05.2018
13°C | 25°C
nedelja, 27.05.2018
10°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 23.5.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

RAZISKOVANJE VESOLJA V 3. A in PROJEKT HEAD ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
18.06.2017      20:17
A A

RAZISKOVANJE VESOLJA V 3. A in PROJEKT HEAD IN THE CLOUDSDeli:

V okviru projekta Erasmus+ Head in the clouds, v katerem sodelujemo že drugo leto, se v tem obdobju ukvarjamo z vesoljem in spoznavamo različna nebesna telesa, pojave, se sprašujemo, zakaj imamo dan in noč, letne čase, spoznavamo tudi druge planete v našem osončju ipd.

Učenci 3. a-razreda smo ves teden spoznavali vesolje, nebesna telesa in prebirali različne knjige. Naše raziskovanje smo pričeli s knjigo finskih pisateljev Aino Havukainen in Sami Toivonen z naslovom Tine in Bine v vesolju. Knjiga je v učencih zbudila radovednost in precej vprašanj o vesolju in nebesnih telesih.

Učenci so naslikali, kot so si ga pač predstavljali, svoj polet v vesolje. Ogledali smo si razstavo, ki so jo o vesolju pripravili prvošolci, in to nas je še bolj spodbudilo k raziskovanju.

Naslednji dan smo s pomočjo različnih knjig o vesolju spoznali nebesna telesa, planete, lune, ozvezdja … Skupaj smo prebrali odlomek iz knjige D. J. Smith Če …, ki nam je na zanimiv in otrokom primeren način predstavil velikost planetov skozi različne velikosti žog.

Vsak izmed nas si je sam izbral temo, ki ga je zanimala, in je v knjigah sam ali v paru iskal podatke. V sredo nas je čakalo zelo zanimivo delo. Prvi dve uri smo dopolnjevali svoje zapise o izbranih temah in iskali podatke na spletu ter v knjižnici. Tretjo uro pa smo se odpravili v planetarij, ki je bil postavljen v eni izmed učilnic. V planetariju smo videli ozvezdja, planete in njihove lune. Izvedeli smo, da imajo nekateri planeti po več lun, nekateri pa so brez njih. Spoznali smo različna ozvezdja, asteroide, komete, gospod nam je pokazal črne luknje in nam povedal, kaj je to. Z obiskom planetarija in s predstavitvijo, ki smo jo doživeli v njem, smo lahko s slišanimi podatki  dopolnili naše plakate. Po ogledu smo se odpravili v računalniško učilnico, kjer smo iskali podatke na spletu, si pripravili fotografije in jih natisnili.

V razredu smo pripravili plakate, ki smo jih dokončali zadnji dan. Takrat smo svoje delo predstavili tudi sošolcem. Prav vsi smo bili izredno ponosni na svoje delo in prav vse predstavitve so bile zanimive.

O celotnem tednu smo zapisali poročila, na podlagi katerih je nastal zapis. Prispevek je povzet po poročilih učencev 3.a: Zale Cekin, Ajde Bogataj, Špele Kramar, Elije Jermana, Matevža Drnovška, Gala Slapnika, Mitje Drolca in Roka Remica.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 144
Izšla: 26.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.05.2018 | Šport
TEST HOJE
24.05.2018 | Tečaji in delavnice
Potopis: Nepal; zvočna meditacija
28.05.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj polstenja volne
30.05.2018 | Kultura
Bralni klub
23.05.201 | Ostalo
Brezplačno energetsko svetovanje
24.05.2018 | Šport
TEST HOJE
24.05.2018 | Tečaji in delavnice
Potopis: Nepal; zvočna meditacija
25.05.2018 | Ostalo
ZELIŠČARNA - večer s Kato Laštro
26.05.201 | Šport
TURNIR V KOŠARKI, U9

Bodite prvi pri oddaji mnenja.