Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

jasno
Zvečer se bo nevihtno dogajanje umirilo, ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
13°C | 30°C
četrtek, 19.07.2018
12°C | 29°C
petek, 20.07.2018
12°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

NARAVA NAJBOLJŠA UČITELJICA – Z GOZDARJEM V ......


ŠOLSTVO

| |
11.06.2017      21:45
A A

NARAVA NAJBOLJŠA UČITELJICA – Z GOZDARJEM V GOZDDeli:

Najboljše učenje je učenje v avtentičnem okolju, zato se pri spoznavanju okolja večkrat odpravimo v naravo, kjer opazujemo, raziskujemo in spoznavamo različna živa bitja. Tokrat smo medse povabili dva gozdarja, gospoda Janeza in Jožeta, ki sta nam povedala marsikaj zanimivega in poučnega o gozdnih prebivalcih. Odprla sta tudi temo o varovanju narave in v otroških glavah prebudila ideje o varovanju okolja. Obema se tretješolci zahvaljujemo za vso posredovano znanje.

Več o dogodku so zapisali učenci 3. a.

 

Po malici smo odšli na Gorico, kjer nas je čakal gozdar. Gozdar je bil smešen, prijazen. Ime mu je bilo Janez, tako kot mojemu atiju in dediju. Najprej smo šli v gozd, kjer nam je pokazal plodove dreves. Nato smo šli skozi gozd  na travnik, do druge strani pa smo prišli skozi predor. Ponovno smo šli v gozd, kjer smo poskusili jelkino smolo. Meni ni bila všeč. Na vrhu je bila luža za kopanje divjih prašičev. Blizu je bila smreka, v katero se prašiči brišejo. Na smreki je bilo tudi nekaj dlak. Dlake smo lahko potipali, bile so trde. Na poti nazaj me je zeblo, zato sem komaj čakala, da pridemo v šolo. Gozdar nas je pospremil do konca Gorice, kjer ga je čakal avto. Ko smo prišli nazaj v šolo, smo imeli še eno uro likovne, kjer smo se pogreli in nato šli na kosilo.

Inja Krušič

 

V četrtek, 7. 6. 2017, smo šli  z gozdarjem v gozd.

Najprej smo bili dve uri v učilnici v razredu. Po končanih teh dveh urah smo pojedli malico in šli na Gorico v gozd.

Pri gozdu nas je pričakal gozdar. Najprej nas je vprašal nekaj o drevesih. Razložil nam je nekaj o boleznih na drevesih, ki so se začele pojavljati. Potem smo šli v gozd. Ogledali smo si različna drevesa, njihove liste in lubje.

Posebej smo obiskali gozd, kjer so listavci. Imeli smo tudi možnost poskusiti smolo jelke. Ni mi bila všeč, všeč pa mi je bil vonj, ki je ostal na rokah, ko smo prijemali jelkino palico. V gozdu smo spoznali še kaj in kako lahko ravnamo z naravo. Sami lahko izberemo, ali bomo naravo onesnaževali ali ne. Če ne onesnažujemo, bo narava ostala lepa. 

Zala Cekin

 

Zjutraj smo najprej prišli v šolo.

Prvi dve uri smo imeli slovenščino. Po slovenščini smo imeli malico, nato smo šli v gozd. Tam smo spoznali gozdarja, ki nam je razkazal in povedal veliko o gozdu. A večino smo že vedeli. Povedal nam je tudi veliko o bolezni dreves in da ima lahko staro drevo na sebi do 700.000 listov. Potem smo se še malo sprehodili po gozdu. Ko smo se prestavili v drugi gozd, smo tam videli prašičjo kopalnico. Tam smo videli tudi banjo (lužo) in brisačo (drevo). Na njem so bili ostanki dlake. Nato smo šli nazaj. Sledila je še ena ura. To je bila likovna, nato je bilo kosilo. Potem pa smo morali nazaj domov.

Špela Kramar

 

Danes smo šli v gozd.  Imeli smo posebno uro spoznavanja okolja. Učiteljica je bila dogovorjena z gozdarjem.  Gospod Janez, gozdar, nam je razkazal gozd. Predstavil nam je različne drevesne vrste, njihove liste in tudi zajedalce. Pokazal nam je kitajske šiške na drevesu jesen. To so zelene kroglice na listih, ki jih naredi posebna žuželka. Spoznali smo bukev, hrast, jesen, smreko, divjo češnjo, bor. Bilo je zelo zanimivo, a mrzlo. V drugem delu gozda smo opazili lužo. Gospod gozdar je povedal, da je to kopalnica za divje prašiče. Divji prašiči se skopajo v luži ter se drgnejo ob smreko. Našega ogleda je bilo žal konec. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo na deblu smreke našli dlake divjega prašiča. Še si želim takšnih dogodivščin.

Ajda Bogataj

 

Danes, 7. 6. 2017, smo po malici odšli na Gorico. Tam nam je gozdar povedal nekaj o drevesih. Ko smo prispeli na Gorico, nam je gozdar povedal o žuželkah, ki nagajajo drevesom z odlaganjem jajčec v žile listov. Nato smo pogledali še nekaj bejbi dreves. Potem smo si še šli ogledat kopalnico za divje svinje in jelene. Med potjo smo poizkusili  jelkino smolo (meni ni bila dobra). Ko smo prispeli do bazena, smo tam našli dlako divje svinje. Potem smo se morali vrniti nazaj v šolo.

Ta dan mi je bil zelo lep.

Zala Krivec

 

7. 6. 2017 smo četrto uro šli v gozd. Tam nas je pričakal gozdar. Povedal nam je veliko. Šli smo v gozd in spoznali drevesa. Naučili smo se  žvižgati na želod. Šli smo tudi do blatne luže. Tam se kopajo divji prašiči. Obrišejo se v kakšno smreko … Na smreki smo videli dlako divjega prašiča. Jedli smo tudi posebno smolo in se vrnili domov.

Manca Grilj

 

Bili smo sredi pouka, ko je gospa rekla, da se naj obujemo in oblečemo. Odšli smo na Gorico. Tam nas je pričakal gozdar. Povedal nam je o bolezni, ki suši drevo. Potem nam je pokazal majhna  drevesa in različne plodove. Pokazal nam je kopalnico divjih prašičev, tudi ščetine divjega prašiča.

Gal Slapnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 146
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Šole in vrtci
ORATORIJ 2018 "Le eno je potrebno"
23.07.201 | Šole in vrtci
ORATORIJ 2018 "Le eno je potrebno"
26.07.201 | Ostalo
KRVODAJALSKA AKCIJA
26.07.2018 | Šole in vrtci
Odprti atelje - likovno medgeneracijsko ustvarjanje z likovniki

Bodite prvi pri oddaji mnenja.