Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
-2°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
1°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 17°C
nedelja, 30.09.2018
0°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

PRVO SREČANJE KUHARSKO-VRTNARSKEGA KROŽKA


NOVICE

| |
28.09.2017      8:25
A A

PRVO SREČANJE KUHARSKO-VRTNARSKEGA KROŽKADeli:

V četrtek, 21. 9. 2017, smo se po pouku zbrali kuharji in vrtnarji na našem šolskem vrtu. Ogledali smo si naš manjši čudovit travnik, ki ga nismo kosili vse od prve košnje spomladi. Opazili smo polno cvetlic, ki jih nismo videli nikjer drugje okoli šoli. Ker pa je bila trava že precej visoka, bliža pa se zima, smo povabili gospoda Janeza Jermana z Ločice, ki je prinesel ročno koso in nam pokazal, kako so včasih kosili. Učenci so ugotovili, da imajo tudi doma še ponekod kose, vendar se še z ročno košnjo niso preizkusili. Sedaj pa so to možnost imeli. Zanimivo je bilo videti tudi, kako se koso nabrusi.

Z naših gred, ki smo jih posejali in zasadili spomladi in zgodaj poleti, pa smo pobrali polno pridelkov. Ugotovili smo, da so kljub poletnemu sušnemu obdobju in jesenskemu deževju rastline zelo dobro zrasle. Imele so zastirko, ki jim je zadrževala vlago in jih ščitila pred škodljivci. Vse pridelke smo pobrali in jih prinesli pred šolo. Shranili smo si semena za sajenje spomladi, ostale vrtnine pa smo očistili in jih opremili z listki ter pripravili razstavo. In kaj smo pridelali? Krompir, zelje, ohrovt, muškatne buče, bučke, čajote, hokaido buče, laški fižol, sivček, grah, peteršilj, korenje, paradižnik, papriko, čebulo, por … V prihodnje bomo iz pridelkov pripravili obed, ki nam bo zagotovo teknil.

Naše visoke grede so navdušile tudi ocenjevalce mednarodnega projekta EKOŠOLA, v katerem sodelujemo že 20 let. Na mednarodni konferenci ekošol v Laškem smo septembra prejeli priznanje, in sicer 1. mesto za najlepšo visoko gredo v kategoriji osnovnih šol. 

Mentorici: Maja Jerman in Nataša Pečovnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 147
Izšla: 31.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.