Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
16°C
10°C
JUTRI
17°C
4°C

Poziv javnim zavodom, društvom in drugim organizatorjem javnih prireditev in drugih formalnih in neformalnih druženj v Občini Vransko

Spoštovani,

v zadnjem obdobju se je na območju celotne države močno poslabšala epidemiološka situacija v zvezi s širjenjem okužb z novim koronavirusom SARS-Cov-2. Eno od žarišč okužb je trenutno v sosednji občini, od 3. septembra, ko smo zabeležili prvo okužbo, pa se nove okužbe pojavljajo tudi v naši občini. 

Odgovorni v Občini Vransko se zavedamo, da novega koronavirusa z odloki in odredbami ni mogoče zaustaviti, vendar pa moramo narediti vse, da mu, kolikor je le mogoče, zmanjšamo manevrski prostor. Ker vsako zbiranje in druženje večjega števila ljudi predstavlja veliko tveganje za nastanek novega žarišča okužb, vas pozivamo in prosimo, da odpoveste oz. prestavite na kasnejši čas vse načrtovane javne prireditve in druga nenujna formalna in neformalna druženja v okviru javnih zavodov, društev, organizacij itd. 

Obenem vas prosimo, da pomagate pri ozaveščanju občanov glede resnične nevarnosti, ki jo novi koronavirus predstavlja, saj neodgovorni in/ali naivni posamezniki predvsem preko družabnih omrežij širijo lažne novice, vnašajo nemir med ljudi in spodbujajo k nespoštovanju preventivnih ukrepov, ki jih zagovarja stroka.  

Bodimo odgovorni in ostanimo zdravi!

 

Župan Občine Vransko
Franc Sušnik

 

Poveljnik Civilne zaščite Občine Vransko

Vladimir Reberšek

 

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi