Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Plavalni tečaj tretješolcev


NOVICE

| |
18.04.2016      18:29
A A

Plavalni tečaj tretješolcevDeli:

V tednu od 4. do 8. aprila smo imeli tretješolci plavalni tečaj. Vsak dan smo se zjutraj ob 8.15 odpeljali v Celje, kjer smo ob 9.00 pričeli s plavanjem. Opravili smo 20-urni plavalni tečaj. Več o dogodku v posameznih dnevih so zapisali učenci sami.

 

PRVI DAN:

Danes smo imeli prvi dan plavalnega tečaja. Za vožnjo smo porabili 25 minut. V Golovcu smo se najprej preoblekli in odšli do bazena. Pri bazenu smo ponovili pravila. Predstavili so nam plavalne učitelje. Ti so bili Luka, Aleš, Matej, Memi in Matej. Gospod Aleš nas je razdelil v pare. Po dva učenca sva pokazala, kaj sva se naučila v 1. razredu. Zatem smo ponovili drsenje in kravl. Lara nam je pokazala, kako se plava kravl. To smo vadili v malem bazenu. Kmalu smo odšli v velik bazen.  Vmes smo imeli malico. Z delom v bazenu smo zaključili ob 12. uri. Nato smo se preoblekli in se odpeljali proti šoli.

Domen Dolar

 

Danes se je začel plavalni tečaj. Komaj sem čakal. Ko smo prišli, smo se morali preobleči v kopalke. Ko smo prišli v bazen, smo naredili prvo vajo - drsenje. Potem so nas pogledali učitelji, kako plavamo. Veliko so nas popravljali. Imeli smo tudi en odmor. Po malici smo odšli v velik bazen. Učili smo se kravl. Voda je bila mrzla. Učili smo se dihati in gledati pod vodo.

Matevž Grmšek

 

DRUGI DAN:
Pripeljali smo se na bazen. Preoblekli smo se v garderobah. V kabini sem bila skupaj z Laro, Tino in Lucijo. Odšli smo k bazenu. Morali smo plavati kravl. Prijela sem se roba, zato so me poslali v manjši bazen. Tam smo delali vaje in plavali žabico. Dan je bil super.

Maša Cizej

 

Danes smo se razdelili v dve skupini. Učili smo se žabico in kravl. Plavali smo deset minut brez prijema roba bazena ali proge. Ponavljali smo tehniko kravla in tehniko žabica. Skakali smo v vodo. Plaval sem v boljši skupini. Bilo mi je všeč.

Val Radulj

 

TRETJI DAN

Danes je bil tretji dan plavalnega tečaja. Na avtobusu sem sedela sama. Ko smo prišli na bazen, smo se preoblekli in smo plavali v malem bazenu. Vadili smo žabico, kravl in mrtvaka. Komaj sem čakala, da gremo v velik bazen. Po malici smo odšli. Tam smo skakali v vodo. Bilo mi je zelo všeč. Danes sem se zelo počasi preoblačila, zato je bila gospa slabe volje.

Alina Kumer

Danes mi je bilo na plavalnem tečaju zelo všeč. Skakali smo na glavo in s štartnega bloka. Plavali smo hrbtno. Šlo mi je dobro. Preplaval sem 400 metrov. Bil sem utrujen. Komaj sem čakal na malico. Po malici je bilo fino, vendar sem ob koncu dneva čutil močno utrujenost.

Matic Dobrovnik

 

ČETRTI DAN

Danes sem mislila, da sem zamudila v šolo, a nisem. Zopet smo se peljali z avtobusom. Ko smo se preoblekli in odšli na bazen, smo imeli generalko za naslednji dan. Plavali smo žabico, kravl in hrbtno. Po malici smo šli v velik bazen in skakali v vodo. Nisem si še upala skočiti s štartnega bloka, a me je Maša spodbudila, tako sem le skočila. Na koncu smo se šli igrat v mali bazen.

Lucija Verdelj

 

Danes je predzadnji dan plavalnega tečaja. Skakali smo s štartnega bloka. Plavali smo hrbtno v velikem bazenu. V malem bazenu smo se igrali. Zelo mi je bilo všeč. Z Valom sva se veliko pogovarjala, Tinej pa je podrl rekord, plaval je najhitreje od vseh tretješolcev. Takoj za njim je bil Val. Danes smo veliko skakali. V tem še posebej uživam.

Nejc Novak

 

PETI DAN

Danes je bil zadnji dan plavalnega tečaja. Najprej smo se preoblekli v kopalke, nato smo šli v mali bazen. Lahko smo se igrali. Po igri so nas še testirali. Vsak je pokazal, kaj se je naučil. Nato smo imeli malico. Po malici so prišli starši. Plavali smo v malem in velikem bazenu. Danes sem prvič preplavala nekaj metrov brez dotika roba v velikem bazenu. Na koncu smo prav vsi prejeli priznanja. Nekateri so osvojili delfinčke, drugi pa konjičke. Vsi pa smo se trudili in napredovali po svojih najboljših močeh.

Gloria Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.