Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
31°C
17°C
JUTRI
28°C
17°C
2603

NA TRETJEM KULINARIČNEM POHODU »Z Guštom po poti dediščine« MEDNARODNA UDELEŽBA

Tretja majska sobota je dan, ko se na Vranskem odpravimo na kulinarični pohod »Z Guštom po poti dediščine«. Kljub muhastemu vremenu ter mrzlemu in turobnemu jutru se nas je pred Schwentnerjevo hišo zbralo lepo število pohodnikov. Udeležba ni bila samo medobčinska, ampak mednarodna, saj se nam je pridružil pohodnik iz Avstralije. Po prijavi, degustaciji dobrot lokalnih ponudnikov ter ogledu Schwentnerjeve hiše smo se ob deveti uri podali na spoznavanje še enega lepega koščka naše občine. Pot je z Vranskega vodila skozi Beraško dolino do Marovtovega hriba, nato do Jakov dola in skozi Brce do Ločice  in nazaj na Vransko. Približno tri ure dolgo pot so za dve uri podaljšali postanki, kjer so nas lokalni ponudniki in domačini pričakali z dobrotami, tako da smo kljub dolgi hoji izgubili bolj malo kalorij. Pohod smo zaključili v gasilskem domu z okusnim golažem. Tako pohodniki kot organizatorji smo bili zelo zadovoljni. Pri izvedbi 3. kulinaričnega pohoda »Z Guštom po poti dediščine« so nam pomagali: Turistično društvo Gušt, Planinsko društvo Vransko, Prostovoljno gasilsko društvo Vransko, kmetija Laznik, kmetija Novak, kmetija Kropivšek, Trgovine Jager, Pekarna Brglez, Mesarstvo Križnik, Hiša Lisjak, domačija Grčin, Vrtnarstvo in cvetličarstvo Sadika, Turistična kmetija pri Ferkovih, družine Papinutti, Kapus in Lukman, Studio Di.Foto.Graf, Denis Oštir in Julija Granda. Vsem se iskreno zahvaljujemo in se zavedamo, da pohod brez njih ne bil tako uspešen.

Tanja Goropevšek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi