Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
13°C
2°C
JUTRI
10°C
-4°C

Dodatnih 232 milijonov evrov za višjo kvaliteto življenja občank in občanov

V začetku decembra je bil v Državnem zboru potrjen Zakon o finančni razbremenitvi občin (ZFRO), na osnovi katerega bodo imele vse slovenske občine skupaj letno približno 71 milijonov evrov več sredstev za zagotavljanje višje kvalitete življenja občanov. Prav tako smo v naši vladni koaliciji občinam pomagali z nedavnim zajetnim dvigom povprečnin za leti 2020 in 2021 ter jih dodatno podprli s finančno pomočjo Ministrstva za obrambo za občanke in občane. Občine najbolje poznajo potrebe in želje svojih občanov. Zato je ustrezno financiranje občin bistvenega pomena za zagotavljanje regionalnega razvoja in razvojnega preboja občin, še posebej podeželskih. Na infografiki prikazani zneski predstavljajo dodatna sredstva, ki smo jih zagotovili občinam iz Spodnje Savinjske doline: dvig povprečnin 2020 + dvig povprečnin 2021 + finančna pomoč Ministrstva za obrambo.

7. 12. 2020 sprejeti prihranki po ZFRO še niso všteti v predstavljene zneske, saj ni bilo možno natančno izračunati prihrankov oziroma dodatkov po ZFRO.

Aleksander Reberšek

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi