Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 17.11.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno, le ponekod v notranjosti Slovenije občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
0°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
-1°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
1°C | 3°C
torek, 20.11.2018
1°C | 3°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 13h
Danes in jutri bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
0°C
8°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DRŽAVNO SREČANJE ODRASLIH FOLKLORNIH SKUPIN ......


KULTURA

| |
07.11.2017      8:31
A A

DRŽAVNO SREČANJE ODRASLIH FOLKLORNIH SKUPIN 2017 "LE PLESAT ME PELJI, 2. DEL"Deli:

»Daj no, le plesat me pelji!« je v soboto, 21. 10. 2017, reklo 159 folklornikov, članov osmih najboljših slovenskih odraslih folklornih skupin letošnjega leta. Ob 19.30 uri se je namreč v Domu II. slovenskega tabora v Žalcu pričel drugi del letošnjega državnega srečanja z naslovom »Le plesat me pelji«, ki sta ga pripravila Javni sklad RS za kulturne dejavnosti (JSKD) in njegova območna izpostava Žalec. Z uvodnim nagovorom sta ga odprla podžupan občine Žalec g. Ivan Jelen ter direktor JSKD mag. Marko Repnik.

Razprodana dvorana je dala slutiti, da bodo obiskovalci priča veličastni prireditvi. In po mnenju strokovne komisije, v sestavi Klavdije Žabot, Leonide Novak in Katarine Šetinc, je bilo res tako. Med osmimi nastopajočimi skupinami, ki so prestale tristopenjski sistem selekcij in ki sta jih državna strokovna spremljevalca dr. Urša Šivic in Mirko Ramovš izbrala za državni nastop, so kar štiri prejele posebna priznanja, in sicer zlate plakete s pohvalo. Za plesno izvedbo je zlato priznanje s pohvalo prejela Akademska folklorna skupina France Marolt iz Ljubljane, za najboljšo kostumsko podobo Folklorna skupina Gartrož iz Nove Gorice, za najboljšo glasbeno izvedbo Folklorna skupina Leščeček iz Kulturnega društva Slavko Osterc Veržej. Tako publiko kot tudi žirijo pa je z najbolj prepričljivo uprizoritvijo v celoti prepričala Folklorna skupina Klas Horjul.
Takšna prireditev je priložnost tudi za podelitev posebnih nagrad sklada. Tako so podelili Maroltovo listino, priznanje JSKD za posebej zaslužne na področju folklorne dejavnosti. Letošnji prejemnik je g. Bogomir Brložnik, ki je listino prejel za pomemben prispevek pri ohranjanju folklorne dejavnosti  v  širšem lokalnem okolju.

Zlate plakete pa so prejele še preostale štiri nastopajoče skupine, Folklorna skupina Marko Beltinci, vodilna skupina Folklornega društva Preddvor, Akademska folklorna skupina Študent Maribor in Folklorna skupina Tine Rožanc Ljubljana. Ob koncu so se jim v revijalnem delu na odru pridružili še Folklorna skupina Podkev iz Miklavža pri Ormožu ter plesni par Nina Žvanut in Sašo Žepuhar z zmagovalno koreografijo lanskoletnega Tekmovanja parov. Ti so dali le še češnjo na vrh prekrasne torte, ki nikogar v dvorani ni pustila ravnodušnega. S tem so folklorniki pokazali velik napredek od lanskega srečanja in dokazali, da se v folklorni dejavnosti pojavljajo novi, sveži pristopi k odrskim postavitvam. Lahko se le veselimo naslednjega srečanja, ki bo prihodnje leto, še zadnjič v Žalcu.

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 149
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
23.11.2018 | Kultura
DAN MODRIH KNJIG
17.11.2018 | Kultura
NORCI - gledališki abonma in izven
20.11.2018 | Kultura
SAVINJČANI BEREMO 2018/2019
20.11.201 | Ostalo
Žensko podjetništvo
20.11.2018 | Družabni dogodki
BRALNO DRUŽENJE S STANOVALCI DOMA
20.11.2018 | Šole in vrtci
MEDITATIVNA PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM z Ano Grašinar

Bodite prvi pri oddaji mnenja.