Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
24°C
8°C
JUTRI
27°C
10°C
2603

LA FONTAINOVE BASNI - otroški abonma in izven

sobota, 9. november 2019, ob 10.00

Aleksandra Naumovski Potisk
LA FONTAINOVE BASNI
dramsko-baletna predstava za otroke od 3. leta starosti

KUD Cona 8

 

La Fontainove basni so izvirna baletna predstava za otroke vseh starosti, ki temelji na treh izbranih basnih Jeana La Fontaina: Miška in lev, Nečimrna vrana ter Zajec in želva. Balete povezuje igralec, v vlogi samega La Fontaina, ki vsebino basni predstavi občinstvu. Basen kot literarna oblika ima pri komunikaciji z otroki nekatere
prednosti. V njih nastopajo živali, ki so izrazito blizu otroškemu svetu, s katerimi se z lahkoto povezujejo in ki predstavljajo poudarjene človeške lastnosti in karakterje. Otroško razumevanje metafore se prvotno vzpostavi ravno skozi igro in pravljico, prevladujoči liki pa so velikokrat prav živali. Basen torej ni poučna le na svoji dobesedni ravni (zgodba in nauk), temveč tudi formalno, kot vzorec prenesenega pripisovanja pomenov oziroma metafor. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi