Logo MojaObčina.si
DANES
7°C
0°C
JUTRI
3°C
3°C
1534

Kako se kaj spreminja

Tako je bil naslovljen sobotni dogodek Križnikovega pravljičnega festivala »Jenkret je biv …« na Vranskem. Skupni naslov festivala pa je bil: Pravljice na poti in preobrazbe, saj smo lahko prisluhnili zgodbam in pravljicam z vseh vetrov. Te s sabo nosijo sporočila o številnih preobrazbah, ki se dogajajo v pravljičnem, včasih pa tudi v resničnem svetu. Festival, na katerem organizatorji vsako leto obudijo spomin na Gašperja Križnika, je letos potekal 10. in 11. junija v Motniku, Kamniku, na Vranskem in Trojanah.

Na Schwentnerjevem vrtu sta nas Katja Puntar in Anja Bezlova skozi pravljici popeljali k volku in lisici ter pujsi, ki se je spremenila v prelepo dekle. Na koncu smo skupaj sestavili novo pravljico o superjunaku Jaku in njegovem prijatelju Palčku superjunaku. Če bo pripotovala do vas, ji le prisluhnite, drugo leto pa vabljeni, še posebej najmlajši, da se nam pridružite v svetu pravljic.

 

Tanja Goropevšek

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi