Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
15°C | 30°C
nedelja, 19.08.2018
13°C | 31°C
ponedeljek, 20.08.2018
14°C | 32°C
torek, 21.08.2018
15°C | 32°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

ZAKLJUČEK MEDNARODNEGA PROJEKTA »HEAD IN THE ......


KULTURA, TURIZEM, OSNOVNA ŠOLA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
29.03.2018      19:06
A A

ZAKLJUČEK MEDNARODNEGA PROJEKTA »HEAD IN THE CLOUDS« V BOLGARIJIDeli:

Šesta in s tem zadnja izmenjava v okviru mednarodnega projekta Erasmus plus z naslovom Head in the clouds, ki se z letošnjim šolskim letom zaključuje, je potekala v Bolgariji, ki leži v vzhodnem delu Balkanskega polotoka. Tokratne izmenjave sva se udeležili koordinatorica projekta Maja Jerman in članica projektnega tima Nataša Pečovnik ter koordinatorji in predstavniki iz Bolgarije, Latvije, Portugalske, Grčije, Slovaške, Španije in Francije.

 

Delo se je pričelo v Sofiji, v glavnem mestu Bolgarije. Spoznali smo mesto in življenje v njem ter si ogledali muzeje, cerkve in druge znamenitosti. Spoznavanje države je popestrila pisava cirilica, ki jo je poznal le redkokateri udeleženec. Med izmenjavo smo si po dolgem času izmenjali mnenja in občutke o delu, dobre ideje, mnenja in izboljšave. Vsakodnevno je sledilo delovno srečanje, ki je bilo namenjeno predvsem evalvaciji projekta in pisanju zaključnega poročila. Srečanje smo v naslednjih dneh nadaljevali v okolici starega antičnega mesta Hisarya, bogatega s termalno vodo. V bližini je manjši kraj Sopot, kjer smo obiskali šolo gostiteljev. Pripravili so nam tradicionalni sprejem s kruhom in soljo, plesom v nošah in pesmijo. Imeli smo priložnost sodelovati pri šolskem delu in spoznati bolgarski šolski sistem. Vsaka država je zasadila vrtnico v skupen vrt, v znamenje sodelovanja in povezovanja. Obiskali smo muzej največjega bolgarskega pisatelja Ivana Vazova, prijazno pa nas je pozdravil tudi župan. Pot nas je peljala še v Kazanluk - dolino vrtnic, drugo največje mesto v Bolgariji, ter prestolnico kulture Plovdiv, kjer najdemo zelo veliko arheoloških najdišč, muzejev, galerij in drugih kulturnih ustanov. Po vrnitvi v Sofijo smo se poslovili in si zaželeli uspešno delo ter sodelovanje še v prihodnje.

Projekt se sicer zaključuje, nas pa čaka še veliko dela, da opravimo vse zastavljene cilje in zaključne dejavnosti. Zgradili smo veliko prijateljskih vezi, predvsem s predstavniki projekta iz Francije. Z učenci bodo našo šolo, naš kraj in državo obiskali v naslednjih mesecih. Do takrat pa »сбогом«.

 

 

Nataša Pečovnik in Maja Jerman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 146
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.08.2018
Danes ni dogodkov.
26.08.2018 | Družabni dogodki
SLOVO OD POLETJA - veliki vodni žur z DJ-em

Bodite prvi pri oddaji mnenja.