Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, nekaj sonca bo predvsem ponekod v severnih krajih. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do okoli 12 °C.
2°C | 6°C
četrtek, 22.11.2018
4°C | 7°C
petek, 23.11.2018
5°C | 9°C
sobota, 24.11.2018
5°C | 10°C
nedelja, 25.11.2018
6°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 21.11.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Z LIPE NA ČRETO; ZAKLJUČNI POHOD IN NOČITEV ......


ŠPORT, TURIZEM, OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
19.06.2018      10:41
A A

Z LIPE NA ČRETO; ZAKLJUČNI POHOD IN NOČITEV ŠOLSKIH PLANINCEVDeli:

Šolsko leto se zaključuje na vseh področjih, tudi na planinskem. Vse leto smo pridno planinarili, zato smo 15. junija 2018 z 29 planinci odšli na zaključni pohod na Čreto.
Do Lipe smo se peljali s kombijem, nato pa po čudoviti planinski poti E6 (Evropska pešpot) peš mimo Sv. Jošta, številnih kmetij, do razgledne točke in naprej mimo cerkve Sv. Katarine do planinskega doma na Čreti. Starši mlajših planincev so se pripeljali do koče in si izmenjali kakšno besedo, nato pa smo se skupaj posladkali s »šmornom« in sadnim sladoledom. Na koči je ostalo deset učencev od 3. do 5. razreda, ki so se redno udeleževali planinskih izletov. Pripravili so si spalne vreče, se igrali družabne igre in pogovarjali, nato pa zaspali. Kar do pol osme zjutraj ni bilo nikogar slišati, tako so bili utrujeni. Ko je bila soba pospravljena, smo nabrali zdravilne rastline in si skuhali čaj, pojedli pa kar lep kup toplih sendvičev. Ves čas smo na poti na Čreto nazaj na Vransko spremljali zemljevid, na katerem je vrisana označena planinska pot, nabirali gobe, opazovali in poslušali živali, peli in se zabavali.
Za nami je še en prijeten zaključek, zato hvala Planinskemu društvu Vransko, Osnovni šoli Vransko-Tabor in oskrbnici planinskega doma na Čreti. Hvala tudi staršem, da so prišli po otroke na Čreto. Naj si vsak vzame čas za kakšen planinski pohod tudi med počitnicami!

 

Zapisale mentorice planinskega krožka.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 149
Izšla: 30.10.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.