Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 20°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

DECEMBER JE ČAS PEKE PIŠKOTOV


NOVICE

| |
16.12.2013      9:23
A A

DECEMBER JE ČAS PEKE PIŠKOTOVDeli:

 

Učenci kuharskega krožka smo se v decembru lotili peke piškotov. Ker nas je na krožek prijavljenih veliko, smo zopet pekli v ponedeljek in torek, 9. in 10. decembra. Izbrali smo si preprost recept in se lotili dela. Najprej smo zamesili sestavine, potem pa valjali in z modelčki oblikovali piškote. Pečeni so bili res hitro, vendar dva štedilnika nikakor nista zmogla speči prav vseh piškotov. Nekaj testa so tako učenci odnesli domov in delo dokončali doma. Seveda pa smo si poleg piškotov pripravili tudi čaj, ki je bil nekaj posebnega. Zeliščni čaj z okusom rooibos, borovnica, jogurt smo si posladkali z rjavim sladkorjem in dodali malo mleka. Skoraj vsi učenci so prvič pili čaj z mlekom. Najprej so bili o okusu zelo v dvomih, ko pa so naredili prvi požirek, jim je bil okus všeč in pripraviti ga je bilo potrebno še kakšno skodelico.

Seveda smo tudi tokrat pripravili recept. Da pa ga boste lahko zapisali, se morate malo potruditi in dobro prebrati postopek.

Pa dober tek!

OTROŠKI PIŠKOTI

 

SESTAVINE:

 

500 g   _ _ _ _

250 g  _ A _ _ A _ I _ E

1  Ž _ _ _ _ _   P _ C _ LN _ G _    PR _ ŠK _

3 Ž _ _ _ _    K_ SL _    _ _ E _ A _ E

2  _ U _ E _  _ A _ A

1  _ A _ I _ I _ E _    SL _ DK _ R

120 g  _ _ A _ _ O _ _ A   V   PR_ H _

Š _ _ _  S _ _  I

POSTOPEK

 

NAJPREJ DODAMO MOKI PECILNI PRAŠEK IN ŠČEP SOLI. POTEM ZMEŠAMO SKUPAJ SLADKOR, RUMENJAKA IN KISLO SMETANO. MOKI DODAMO NA KOŠČKE NAREZANO MARGARINO IN ZMES SLADKORJA, SMETANE IN JAJC. VSE SKUPAJ GNETEMO TOLIKO ČASA, DA NASTANE GLADKO TESTO.

POVRŠINO, NA KATERI BOMO VALJALI, POMOKAMO, DAMO NANJO TESTO IN GA RAZVALJAMO NA TANKO. Z MODELČKI OBLIKUJEMO ZVEZDICE, ROŽICE … IN JIH POLAGAMO NA  PEKAČ. PEČEMO NA 180 0C NEKAJ MINUT. KO MALCE PORUMENIJO, JIH TAKOJ VZAMEMO IZ PEČICE. LAHKO JIH OKRASIMO S ČOKOLADO, DODAMO MARMELADO …
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Šole in vrtci
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
24.10.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
24.10.2017 | Šport
Šola športnega plezanja
27.10.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku

Bodite prvi pri oddaji mnenja.