Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

delno oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
11°C | 24°C
ponedeljek, 22.09.2018
15°C | 18°C
torek, 24.09.2018
10°C | 20°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
1°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Življenje skavta Rakove Steze 1


VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
17.02.2018      6:20
A A

Življenje skavta Rakove Steze 1


Skavtsko leto je že v polnem teku. Voditelji za svoje otroke skrbno pripravljamo tedenska srečanja, na katerih se družimo, uživamo in pridobivamo mnoga nova znanja.


 Voditelji za svoje otroke skrbno pripravljamo tedenska srečanja, na katerih se družimo, uživamo in pridobivamo mnoga nova znanja.
Voditelji za svoje otroke skrbno pripravljamo tedenska srečanja, na katerih se družimo, uživamo in pridobivamo mnoga no...
Deli:

Najmlajši, Volčiči in volkuljice, urijo svoje šape v džungli, kjer skupaj s starimi volkovi spoznavajo življenjske modrosti, lovijo plene, se igrajo in tudi borijo s hudobnim Širkanom. Po džungli iščejo skrite zaklade, odkrivajo boga in se učijo osnovnih skavtskih spretnosti. Komaj že čakajo zimovanje, kjer bodo preizkusili svoje spretne šape v zimskih razmerah.

 

Izvidniki in vodnice merijo razdalje na zemljevidu, uporabljajo kompas in poznajo azimut, ogenj postavijo in čisto sami zakurijo ter na njem skuhajo puding, gradijo stavbe brez žebljev, le s trdnimi vozli in vezavami, pogumno vihtijo sekire in žage, za dobro voljo si pa še kakšno zapojejo in zaigrajo na kitaro. Med zimskimi počitnicami se bodo tudi izvidniki in izvidnice za konec tedna odpravili v nove pustolovščine, saj jih čaka nepozabno zimovanje.

 

Popotniki in popotnice na svoji skavtski poti čas posvečajo služenju v družbi, doživetjem na poti, izpopolnjevanju in nadgrajevanju veščin preko praktičnih izzivov, kot je bivakiranje; pri tem ponovimo znanje o izdelavi bivakov, vezavah, vozlih, ognju in kuharskih veščinah. Če katero od naštetih stvar slabo opravimo, se lahko zgodi, da nas ponoči presenetijo vremenske razmere ali da ostanemo lačni. Najpomembnejša pri klanu je pot, zato se letos odpravljamo na mednarodni tabor na Nizozemsko, kjer bomo imeli mnogo priložnosti za povezovanje z drugimi.

 

Če si tudi ti želiš tako pestro preživljati sobotne ure, nas le redno spremljaj in se nam pridruži v oktobru, ko bomo spet sprejemali nove člane!

Tekst: Lucija Božnik
Foto: Tadej Velenšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 120
Izšla: 21.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.