Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Na severu in zahodu bo povečini suho, drugod bodo občasno padavine, nekoliko več jih bo v južni in jugovzhodni Sloveniji. Meja sneženja bo med 800 in 1000 metri nadmorske višine, zvečer pa se bo ponekod v jugovzhodni Sloveniji spustila do nižin. V večjem delu države bo zapihal severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, ob morju in na jugovzhodu do 12 °C.
-2°C | 5°C
sobota, 20.01.2018
-2°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
-2°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-5°C | 4°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Medicinska pedikura in pedikura za diabetike


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
13.11.2015      19:01
A A

Medicinska pedikura in pedikura za diabetike


Noge so zelo pomembne v našem vsakdanjiku, saj nosijo celotno težo in so vsakodnevno obremenjene. Levji delež obremenitev nosijo prav stopala, zato je nujno, da zanje ustrezno poskrbimo. Predvsem morajo negi stopal posvečati več pozornosti ljudje, ki večji del dneva preživijo stoje, so prisiljeni nositi neprimerno obutev, športniki, rekreativci, ljudje s prekomerno telesno težo in starostniki. Ne smemo pa izpustiti najbolj rizične skupine – to so diabetiki.


V Studiu jablana vam pomagajo ohraniti stopala lepa in zdrava.
V Studiu jablana vam pomagajo ohraniti stopala lepa in zdrava.
Deli:

Kaj je medicinska pedikura in komu je namenjena?

Medicinska pedikura je namenjena vsem, ki jih pestijo različne težave na stopalih in ki želijo ohraniti stopala lepa in zdrava. Za razliko od estetske pedikure pri medicinski obravnavamo in saniramo težave, kot so: kurja očesa, otiščanci, vraščeni nohti, zadebeljeni, glivični nohti, trda koža na stopalu in razpoke na petah. Pri delu uporabljamo izključno sterilno orodje in pribor. Postopek začnemo s toplo kopeljo in zaključimo s prijetno masažo ter nanosom vlažilne kreme. Namenjena je vsem starostnim skupinam, tako ženskam kot moškim. Predvsem je pomembno, da se tovrstne nege poslužujejo starejši, saj takšnih posegov niso vešči ali nimajo ustreznih pripomočkov, ne morejo biti dlje časa sključeni, da bi si uredili stopala, lahko pa tudi ne vidijo dobro.

 

Kaj pa je pedikura za diabetike?

Sladkorni bolniki oz. diabetiki imajo pogosto težave s stopali. Vzrok zanje je povišan sladkor v krvi, kar privede do okvare živcev in ožilja, posledica tega pa je oslabljen ali odsoten občutek stopal za dotik, bolečino in temperaturo. Zaradi te neobčutljivosti in slabe prekrvavitve se lahko razvijejo resni zapleti, ki se lahko končajo z gangreno in amputacijo. Pri diabetikih je že majhna ranica ali razpoka lahko usodna, zato je izjemnega pomena redno samopregledovanje stopal in redna ter ustrezna nega. Prav tako je pomembna obutev, ki naj ne bo pretesna, ne drsi, naj bo lahka in zračna. Priporočljiva je nošnja nogavic brez tesnega roba, redno umivanje s tekočo mlačno vodo in uporaba vlažilne kreme (ne med prsti). Pedikure za diabetike ne more izvajati vsakdo, ampak samo strokovno usposobljen pediker. Poleg sterilnih instrumentov in uporabe izdelkov, ki so za diabetike primerni, je potrebna izjemna pazljivost in natančnost pri oskrbi stopala. Prav tako usposobljen pediker pri pregledu stopala prepozna delo, ki je v njegovi pristojnosti, in delo, ki zahteva zdravniško oskrbo ter diabetika pravočasno napoti k zdravniku. Poduči ga tudi o negi in skrbi za stopala doma. Redni obiski strokovnega pedikerja lahko tudi diabetično stopalo ohranijo v dobri formi in s tem podaljšajo gibljivost, mobilnost in samostojnost.

 

Nataša Strašek,
kozmetični tehnik – pediker

 




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.