Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
2°C | 14°C
petek, 24.11.2017
0°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 11°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 7°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Masažni studio Tamara v Vojniku


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
09.11.2014      21:28
A A

Masažni studio Tamara v Vojniku


Tamara Ovčar je maserka oz. manualna terapevtka. Z možem Rokom imata masažni salon Tamara v Vojniku (Celjska cesta 19 c). Cilj manualnih terapevtov je isti kot cilj fizioterapevtov, a s to razliko, da fizioterapija spada pod uradno medicino, masažne tehnike pa so del alternativnega zdravljenja. Tamara je prijetna sogovornica in odlična maserka. Preizkušeno!


Logotip
Logotip
Deli:

Odločitev za poklic maserke

Za ta poklic sem se odločila zelo kmalu, in sicer v zadnjem letniku gimnazije, stara sem bila 17 let. Že od nekdaj mi je bilo človeško telo fascinantno. Kako nam usklajen in dodelan sistem omogoča, da dihamo, živimo in se lahko gibamo. Poleg tega sem tudi kot majhna deklica vedno z veliko radovednostjo poslušala babico in očeta, kako lahko s pravimi zelišči pozdraviš to in ono bolezen, zelišča pa sem zelo rada tudi nabirala … Alternativno zdravljenje me očitno spremlja od majhnega. Ko sem se udarila, sem si enostavno poiskala širokolistni trpotec in si ga dala na rano, ko me je bolelo grlo, sem uporabila listič žajblja itd. Učinke aromaterapije sem tako sproti spoznavala, ko pa sem začela o tem brati knjige, sem videla, da lahko z masažnimi tehnikami še dodatno vplivaš na zdravljenje. Prvič sem tako pomagala prijateljici, ki je imela bolečine v glavi in vratu, takrat sem se tudi odločila, da opravim tečaj masaže. Šolanje sem opravljala v Mariboru pri zelo dobrem fizioterapevtu gospodu Marjanu Rodošku. Pri njem sem se naučila klasične, terapevtske in športne masaže. Od tega je sedaj že dobrih devet let, za sabo pa imam že nekaj 10 tisoč zadovoljnih strank.

 

Kaj potrebuje dober terapevt/maser?

Glede na to, da je delo predvsem terapevtske narave in je naš cilj pomagati ljudem, je nujno, da ta poklic opravljaš rad in s srcem. Včasih me sprašujejo, kako se ne naveličam tega dela. Moj odgovor ostaja vedno isti – ne moreš se naveličati nečesa, kar počneš tako rad in iz srca, kot to počnem jaz.

Pomembno je tudi, da znaš poslušati in slišati, kaj ti govorijo ljudje. Tako jih lažje razumeš in jim svetuješ, kako si lahko pomagajo tudi sami. Masaža je odlična pomoč pri preventivi, lajšanju bolečin in resnično pomaga na poti do zdravja, vendar je potrebno tudi vsakdanje delo na sebi. Zato se mogoče marsikdo začudi, ko mu po masaži svetujem, da so potrebni redno gibanje, pokončna in pravilna drža, pitje vode in splošna skrb zase.

Nedvomno pa k opisu dobrega terapevta spadajo tudi ustrezna strokovna usposobljenost, nenehno izobraževanje in predanost kakovostnemu delu.

 

Začetek samostojnega dela v Vojniku

V Vojniku sem sedaj že malo več kot eno leto. V bistvu me je sem pripeljalo čisto naključje (ali pa tudi ne, odvisno, ali verjamete v naključja). Ko sva se z možem odločila, da bova odprla masažni salon, sem se pol ure pozneje peljala mimo najinega lokala, kjer je bila tabla, da se oddaja prostor. Res sva imela srečo, saj nama je bil prostor všeč takoj, oddaja neko pozitivno energijo, lokacija je odlična, pa še lastniki so zelo srčni in ljubeznivi ljudje, tako da res nisva imela nobenih pomislekov.

 

Ali se ljudje radi vračajo na terapije?

Ogromno ljudi se vrača. Nekateri zato, ker jim z masažo uspešno lajšamo in odpravljamo bolečine, nekaterim je všeč moj način dela, spet drugi se redno vračajo, ker preventivno skrbijo za svoje zdravje. Za marsikoga je to edini čas, ki si ga v tempiranem vsakdanu vzame zase, za svoj mir in srce. Tukaj imajo oazo, kjer se lahko sprostijo, odtavajo ali prosto pogovarjajo o svojih težavah (vse, kar se pove med masažo, ostane med terapevtom in stranko, saj velja isti zakon kot med zdravnikom in pacientom). Če potegnem črto, lahko brez slabe vesti rečem, da se stranke rade vračajo iz takšnih ali drugačnih razlogov.

 

Oblike masaž/terapij v salonu

Najpogosteje opravljam klasične masaže s terapevtskimi učinki; športne masaže; za tiste, ki so veliko na nogah, masaže stopal; veliko je prilagajanja glede na zdravstveno stanje osebe. Dosti je povpraševanja po sprostitvenih tehnikah, kar je povsem logično, glede na stresno obdobje, v katerem živimo; na primer zelo priljubljena je kombinacija klasične masaže in masaže glave (vrat, lasišče) in obraza. Ne smem pozabiti tudi na nosečnice (ljubkovalno jim rečem kar nosečke), te največkrat potrebujejo masažo hrbtenice ali pa masažo nog, zaradi otekanja. Po navadi vse previdno vprašajo, kako se sploh lahko masirajo. Masirajo se na boku, saj je to najbolj naraven položaj za ležanje nosečke, postopek pa je seveda drugačen od tistega, ki smo ga vajeni, saj ima telo v nosečnosti drugačne zahteve in pravila.

 

Za uspešno delo je potrebno neprestano izobraževanje

Vseskozi se dodatno izobražujem in raziskujem, da lahko čim bolje pomagam in svetujem strankam. Trenutno se na Akademiji za manualno terapijo izobražujem za tui-na terapevta, gre za kitajsko masažo, ki je del tradicionalne kitajske medicine. Pri nas omenjena terapija še ni dobro poznana, je pa to veda, stara okoli 4000 let, ki uspešno pomaga pri marsikateri težavi.

 

Masaža osrečuje

Ob koncu bi dodala še nekaj. Veliki strokovnjaki in doktorji tega področja so dokazali, da masaža zaradi sproščanja endorfinov dela ljudi srečne. Jaz pa dodajam, da so srečni ljudje bolj prijazni in strpni, prenašajo pozitivno energijo na ljudi okoli sebe in tako veliko prispevajo okolju, v katerem živijo. Vsak izmed nas lahko nariše nasmeh na obraz.

 

Delovni čas

Delovnega časa nimamo. Zakaj? Zavedamo se, da je vaš življenjski ritem v trenutnem okolju zelo hiter, da imate čez dan mnogo obveznosti in da je težko najti čas zase v natrpanih urnikih. Ravno zato naš delovni čas sovpada z vašim prostim časom, to pomeni, da se vedno maksimalno potrudimo, da vam zagotovimo točno tisti termin, ki vam ustreza, ne glede na uro in dan.

Za uskladitev termina je najbolje, da nas pokličete na telefonsko številko 040 525 139 ali nam pišete po elektronski pošti na naslov: masaze@studio-tamara.info.

 

Milena Jurgec

Foto: Jure Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Popravi in ponovno uporabi
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava adventne dekoracija
23.11.2017 | Ostalo
Prvi večer v kašči 2017/2018
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
01.12.2017 | Ostalo
Izdelovanje venčkov
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Popravi in ponovno uporabi
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava adventne dekoracija
23.11.2017 | Ostalo
Prvi večer v kašči 2017/2018
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.