Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Jaslice v vojniški farni cerkvi


KULTURA, VERSKE

| |
29.12.2012      19:27
A A

Jaslice v vojniški farni cerkvi


Jaslice so element, ki v slovenskih cerkvah in domovih v božičnem času nikakor ne smejo manjkati. Tudi tiste v vojniški cerkvi so izredno lepe.


Deli:

Dnevi pred božičem povečujejo energijo vojniških jasličarjev Urbana Podergajsa, Mirana Štanteta, Darka Klančnika, Francija Šeliha ter Vilija in Marka Škofleka. Ti možje skozi vse leto razmišljajo, kaj bi jaslicam dodali, kaj bi spremenili, kako bi jih postavili. Nekaj dni pred božičem pričnejo z delom v cerkvi. Tudi letos je bilo tako. Spet so nekaj elementov dodali, spremenili razporeditev in predvsem doživljali predbožični čas na poseben način.

V sam prostor so vključili elemente domače pokrajine in domačih objektov, od cerkve Device Marije do kapelic, planinske koče ipd. Večino maket je v zadnjih letih izdelal Urban, za razsvetljavo pa poskrbita Vili in Marko. Seveda vsak izmed njih doda svoje ideje, ki jih nato uskladijo. Ne manjka niti malo jezero, v katerem živijo ribice.  Ob različnih figurah, ki so postavljene v  jaslicah, ob zanimivi razsvetljavi in primerni glasbi tudi v srcih obiskovalcev zaživi čudovito vzdušje božične noči.

Milena Jurgec

Foto: Jure Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.