Logo MojaObčina.si
DANES
13°C
2°C
JUTRI
13°C
0°C
Oceni objavo

Čudovito na 10. koncertu Marijinih pesmi

V soboto, 5. 10. 2019, je v organizaciji Katoliško-kulturnega društva »Ivan Šopar« Vojnik potekal jubilejni, 10. koncert Marijinih pesmi.
V bogatem programu so predstavili lepoto Marijinih pesmi Mešani cerkveni pevski zbor svetega Jerneja Vojnik, Otroški pevski zbor Hozana, Mešani zbor Forte, Vokalna skupina In spiritu, Moški pevski zbor KUD France Prešeren Vojnik, Animatorji župnije Vojnik in Ljudske pevke Taščice, to so samo zbori in skupine iz župnije Vojnik, ki v večini sodelujejo s svojim petjem pri nedeljskih mašah. Pevci otroškega zbora, ki pojejo že tri ali več let, so prejeli posebna priznanja. Program so povezovali posamezni pevci iz vseh skupin, kar je bilo zelo zanimivo, saj so nekateri že pravi profesionalci. O pomembnosti takšnih koncertov sta spregovorila župan Branko Petre in župnik Anton Perger ter čestitala pevcem ob 10-letnici koncerta. Ob zaključku so vsi pevci in poslušalci zapeli pesem Kraljica venca rožnega, saj je oktober mesec rožnega venca. Druženje se je nadaljevalo v Domu svetega Jerneja.

 

Tekst: Milena Jurgec

Foto: Sanja Gregorič, Nina Kugler

 

Oglejte si tudi