Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.07.2017

pretežno jasno
Popoldne bo povečini sončno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 35 stopinj C.
16°C | 33°C
nedelja, 23.07.2017
16°C | 32°C
ponedeljek, 24.07.2017
18°C | 27°C
torek, 25.07.2017
15°C | 22°C
sreda, 26.07.2017
10°C | 24°C
Opozorila
Sobota, 22.7.2017 ob 14h
Danes in jutri bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
16°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Praznik vina, salam in kruha


TURIZEM

| |
20.05.2011      4:57
A A

Praznik vina, salam in kruha


V dvorani Kulturnega doma Vojnik so se v soboto, 7. maja 2011, zvečer zbrali številni ljubitelji domačih dobrot in rujne kapljice na V. Prazniku vina in II. Salamijadi, ki so ga kot vsako leto pripravili člani Vinogradniško – vinarskega društva Vojnik.


Priznanja sta podeljevala predsednik društva in podžupan
Priznanja sta podeljevala predsednik društva in podžupan
Deli:

Za popestritev kulturnega programa sta poskrbela otroški pevski zbor Osnovne šole Vojnik in ansambel Trio Pogladič. Na prireditvi, ki jo je povezovala Marjana Kolenko, so podelili kopico priznanj tistim, ki so dali na ocenjevanje svoje suhomesnate izdelke in vzorce vina. Pri slednjih je najprestižnejšo zmago – šampiona rednih trgatev, dobila Milena Koprivnik iz Socke za sorto sauvignon. Najvišjo oceno (18,57) letošnjega ocenjevanja pa je prejel Mirko Krašovec iz Brnice in sicer za sorto kerner 2009 - pozna trgatev.

 

Priznanje za prvaka sort za vina letnika 2010 pa so prejeli:

-       Oto Potočnik za belo zvrst in rumeni muškat

-       Miroslav Lipovšek za rdečo zvrst

-       Milena Koprivnik za modro frankinjo in sauvignon

-       Andrej Horvat za laški rizling

-       Miran Kovač za chardonnay in kerner

 

Med 129 vzorci, je 37 vin prejelo zlato diplomo, 59 vin srebrno diplomo in 4 vina so prejela bronasto diplomo.

 

Na prireditvi je bilo podeljeno tudi priznanje za vzorno urejen ljubiteljski vinograd, katerega je prejel Jože Potočnik iz Ivence.

 

Po končani podelitvi za najboljša vina, pa so sledila tudi priznanja za najboljše salame. Salame so letos ocenjevali v idilični »gorci«, v Hrenovi, pri prijaznih gostiteljih Agici in Viktorju Štokojniku v Volčjih jamah, kakor po domače pravijo kraju. Predsednik tekmovanja v izbiri salam je bil Edvard Kužner s svojo petčlansko komisijo. Komisija je ocenila 27 vzorcev salam. Najboljši trije »salamarji« so prejeli priznanja. Prvo mesto je osvojil Jani Pevzdevšek, drugo mesto Jože Kovač in tretje mesto David Potočnik.

 

Vsem dobitnikom priznanj še enkrat iskreno čestitamo. Želimo si, da bi naslednje leto zbrali pogum in svoj izdelek prinesli v ocenitev tudi drugi.

 

Po končani prireditvi pa smo vsi skupaj odšli v dvorano gasilskega doma v Vojniku, kjer smo poskusili domače salame z II. Salamijade, kruh iz «mamine peči« in vino vojniških vinogradnikov z ocenjevanja letnika 2010.

 

Zahvalili bi se vsem, ki so priskočili na pomoč, da smo lahko dobro in predvsem kvalitetno izpeljali V. Praznik vina in II. Salamijado. Posebna zahvala pa velja vsem vinogradnikom, izdelovalcem salam, ženam za odlični kruh, članom PGD Vojnik za uporabo prostora in trgovini Tuš Vojnik.

 

Ines Novak
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.07.2017 | Družabni dogodki
Gasilska prireditev v Lembergu
26.07.2017 | Ostalo
Repair Cafe
22.07.2017 | Družabni dogodki
Gasilska prireditev v Lembergu
25.07.2017 | Kultura
Odprtje spominskega obeležja Doroteje Hauser in sv. maša v njen spomin
26.07.2017 | Ostalo
Repair Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.