Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.01.2018

pretežno jasno
Danes bo večino dneva precej jasno. Zapihal bo jugozahodnik, ki se bo popoldne še nekoliko okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 °C.
-4°C | 10°C
petek, 19.01.2018
0°C | 6°C
sobota, 20.01.2018
0°C | 7°C
nedelja, 21.01.2018
-3°C | 6°C
ponedeljek, 22.01.2018
-5°C | 5°C
Opozorila
Četrtek, 18.1.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
10°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Ponosni na dobrote naših kmetij


TURIZEM

| |
26.05.2011      16:46
A A

Ponosni na dobrote naših kmetij


Med 19. in 22. majem je na Ptuju, v idiličnem okolju minoritskega samostana, potekala že 22. razstava »Dobrote slovenskih kmetij«. Tradicionalna prireditev povezuje slovenske kmetije z območja Slovenije in zamejstva z dobrotami, ki jih pridelujejo pridne roke gospodinj in gospodarjev naših kmetij.


Deli:

 

S priznanji za kakovost izdelkov so v 22. letih uveljavili zaščitno blagovno znamko “Dobrote slovenskih kmetij”, ki temelji na domačem znanju in prenosu znanja med generacijami na kmetijah. Ob vsesplošnem nezadovoljstvu v osnovni kmetijski pridelavi, so dobrote svetla točka in predstavljajo tržno nišo za tiste kmetije, ki nadgradijo pridelavo s predelavo ter neposredno prodajo izdelkov. Današnji potrošnik je vedno bolj zahteven pri nakupu, ker hoče vedeti kje, na kakšen način in iz katerih surovin so narejeni izdelki za prehrano.

 

Letos je bilo na ocenjevanje prijavljenih 1.369 izdelkov, od tega 8 iz občine Vojnik. In rezultat: 2 zlati, 2 srebrni in 2 bronasti priznanji.

 

Še posebej pa smo lahko ponosni na posebno priznanje »znak kakovosti«, ki ga je po treh zaporednih zlatih priznanjih prejela Korošec Fanika iz Rakove Steze za krušni izdelek: pletenico.


Korošec Fanika, Rakova Steza 5, Frankolovo

pletenica

zlato


Karo Edita, Lindek 7, Frankolovo

orehovi kvašeni rogljički

zlato


Karo Edita, Lindek 7, Frankolovo

keksi na stroj

srebro


Goršek Hilda, Lipa pri Frankolovem 9, Frankolovo

ajdov kruh z orehi

srebro


Goršek Hilda, Lipa pri Frankolovem 9, Frankolovo

jabolčni kis

bron


Štokojnik Agata, Nova Cerkev 50a, Nova Cerkev

suha salama

bron

 

Zgodovina ocenjevanja

 

Začelo se je pred 22. leti z ocenjevanjem kruhov, paleta sodelujočih izdelkov pa se je večala iz leta v leto. Danes kmetje na ocenjevanje prinašajo poleg različnih krušnih izdelkov tudi mlečne in mesne izdelke, sokove, suho sadje, kis, olja, vina, žganja, kompote, marmelade in konzervirano zelenjavo. Blagovna znamka "Dobrote slovenskih kmetij" je zagotovilo, da gre za izdelke, katerih kakovost so potrdile strokovne ocenjevalne komisije. Pridobljena znanja so ponos kmetij in velika promocijska priložnost za razvoj, izdelavo in prodajo dobrot, ki predstavljajo tudi del kulturne dediščine slovenskega podeželja.

 


 

Marjeta Orlčnik,

dipl.inž.agr. in hort.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.