Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 12h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Planinski kotiček


TURIZEM

| |
24.03.2012      6:28
A A

Planinski kotiček


»Smo društvo, ki deluje v javnem interesu, naše delo je volontersko, naša dejavnost neprofitna«, je med drugim v nagovoru in nato v poročilu društva povedal predsednik planinskega društva – Miroslav Blazinšek. A vsi, ki ga poznamo, ga kličemo preprosto – Mirko. Na občnem zboru, ki je bil 16. marca, je slikovito podal poročilo ter poudaril, da je namen naše dejavnosti omogočanje družabnega srečanja, druženja, povezanega s spoznavanjem lepot narave, gora, naše kulturne in naravne dediščine ter rekreativnega gibanja.


Občni zbor
Občni zbor
Deli:

Poleg pestrih pohodov, tur, smo opravili mnogo dela na koči pri Tomažu. Tu gostimo skupine iz vse Slovenije, ne samo planince, pač pa tudi pevce, godce, manj mlade in mlade planince. Mnogo šolskih in vrtčevskih skupin iz okolice Vojnika je obiskalo ta lepi kotiček nad Vojnikom in se navduševali nad domom.

Ob tem dogodku smo podelili tudi priznanja PZS. Dobili so jih: pismeno pohvalo PZS Rajko Sentočnik, Mojca Trobiš, Miro Gorečan, Brecl Stanislav; bronasti častni znak PZS Zupanc Štefan, Blazinšek Vidko, Kmetec Franci, Pikelj Branko; srebrni častni znak PZS Marica Zupanc, Irena Gorenak; zlati častni znak PZS pa Franc Grum.

 

Zahvale PD so prejeli: Olga in Viktor Lečnik, Vili in Cvetka Špeglič, Jolanda Zupanc, Jasmina Gorenak, Marija Čerenak, Sonja in Vojko Guček, Jože in Cvetka Krajnc, Nika Jezernik in Ratko Matijec; priznanja PD Vojnik pa so prejeli Damjana Brence, Marjetka Blazinšek, Darinka Mavc, Sanda Okorn, Vili in Rozika Blazinšek, Štefka in Bojan Stožir, PGD Vojnik, Minka Muzelj, Erna Blazinšek in Srečko Sentočnik. Posebni priznanji in zahvali pa sta prejela Ivan Muzelj in Zvonka Grum.

 

Program so popestrili Arclinski fantje, mladi godci iz Nove Cerkve ter naši planinci »muzikanterji« Bogdan, Peter in Peter. Rajko pa je poskrbel, da so fotografije naših akcij spremljale vsebino zbora.

 

Med nami so bili tudi predstavniki sosednjih društev in naš častni predsednik Ivan Trobiš, ki je obujal spomin na tista leta, ko smo oblikovali sekcijo in nato planinsko društvo. Mnogo smo uredili, postorili, a zavedajoč, da bodo naši zanamci to ohranjali in negovali – naš odnos do narave …

 

Planiramo: Volovjo reber; na naši spletni strani, strani PD Vojnik, lahko spremljate v sliki in besedi vsa dogajanja.

 

Želim vam varen korak!

 

Zvonka Grum.

Foto: Rajko Sentočnik ml.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
03.07. - 07.07.2017 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
04.07.2017 | Ostalo
Delavnica "Poslikajmo in zasadimo si cvetlične lončke"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.