Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Štajerskem in v Prekmurju bo prehodno zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 17, na Primorskem do 19 °C.
2°C | 17°C
sreda, 24.10.2018
6°C | 20°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 19°C
petek, 26.10.2018
6°C | 19°C
sobota, 27.10.2018
11°C | 19°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Teden športa za »Fitkote« v Fitnes centru ......


ŠPORT

| |
30.06.2017      18:23
A A

Teden športa za »Fitkote« v Fitnes centru Vojnik


Od 26. do 30. 6. 2017 so potekale dejavnosti znotraj programa »Fitkoti« v Fitnes centru Vojnik. Akcija je namenjena osnovnošolcem – »Fitkotom«. V tednu, ko je šola zaprla svoja vrata, smo jim na svojevrsten in za njihovo razvojno stopnjo primeren način predstavili pester izbor dejavnosti iz široke palete vaj, kjer otrok sam razvija čut za odgovorno spoprijemanje z vajami in s pripravljanjem pripomočkov zanje.


Deli:

Otrokom smo predstavili primerno težke vaje in dovolj izzivalne za njihovo starost, kar tudi fitnes vadba širše je, saj se otrok sam poglablja v svoje mere sposobnosti. Vadba je najbolj primerna za otroke iz druge in tretje triade osnovne šole, ker imajo otroci razviti čut za dogajanje okoli sebe. Poleg tega z vajami osnove motorike na igriv način dosežemo, da sleherni otrok lahko dovzetno razvija osnovne tehnike gibanja skozi naravne elemente; skozi poligone je to toliko bolj zanimivo.

 

V prvem delu smo se dobro ogreli, najraje v parih, v drugem delu smo spoznavali vadbene postaje, ki so služile za spoznavanje odziva svojega telesa na napor, kjer v prvi vrsti razvijamo ravnotežje, koordinacijo, za kar imajo otroci kompakten trup in tehnike giba telesa, kjer smeha in izzivov sploh ne manjka. Kombinirali smo vaje na polžogi in pajkovi mreži (trx po fitkovo) ter stolpič moči. Na koncu so si otroci med sabo pokazali vajo izziva, ki jo najbolje obvladajo. Vse vaje so vzete iz gimnastike, in kot take jih lahko navdušeno v našem centru izvajajo mlajši. Glavni del vaj služi za postavitev spretnostnega poligona, kjer je vključen še tekmovalni naboj. Otroci v raznolikih gibih sproti premagujejo napore in ponosno primerjajo rezultate preteklih dni. Na koncu se vsi bahajo z rezultati.

 

Zadnji del je služil krožni vadbi. Pretekle dni so otroci dobro spoznali pripomočke, orodja. Ko otrok zna in obvlada tehniko, lahko suvereno izvaja elemente. Fitnes je zelo pomemben in ni težko dojeti, da gre za primarni človekov gib, ki se pozabi, takoj ko otroci zapustijo dvorišča. Na srečo je bila tokrat skupina otrok športnih zanesenjakov in radovednežev, ki je znova in znova hrepenela po novih vsebinah.  

 

Bistveno je, da otroke naučimo, da tekmujejo sami s sabo, kar je še posebej značilno za »Fitkote«. Sami pripravijo igralni teren, kar je tudi glavni razlog za nas in kompetenca za otroka, da se ukvarja s športom. Na veliko veselje je vadba s takim namenom dobljena kombinacija. Zahvaljujemo se staršem za podporo in pomoč pri organizaciji urnika, da smo se lahko z otroki spuščeno in na pravi način učili novih športov v tem času.

 

Tekst in foto: Štefan Zabret

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 120
Izšla: 21.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.201 | Ostalo
Izlet po Kozjanskem
24.10.2018 | Šport
Članska košarkarska tekma
27.10.201 | Šport
Izlet Ušesa Istre
30.10.2018 | Tečaji in delavnice
Repair cafe - kavarniška popravljalnica z mojstri
30.10.2018 | Tečaji in delavnice
Praktična delavnica Čarovniški klobuk
31.10.2018 | Ostalo
Komemoracija na Stranicah
23.10.201 | Ostalo
Izlet po Kozjanskem
24.10.2018 | Šport
Članska košarkarska tekma
25.10.201 | Ostalo
Komemoracije ob dnevu spomina na umrle
25.10.2018 | Ostalo
Komemoracije ob dnevu spomina na umrle
25.10.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica - Obdelava digitalnih fotografij 2. del

Bodite prvi pri oddaji mnenja.