Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
28°C
14°C
PON.
31°C
13°C
8467

Srečanje generacije 1972

Po petdesetih letih smo se srečali sošolci Osnovne šole Vojnik, takrat Osnovne šole bratov Dobrotinškov Vojnik.

Prisrčno in polno spominov je bilo srečanje sošolcev 8. a, 8. b in 8. c razreda generacije, ki je končala osnovno šolo leta 1972. Razredi so bili nekoč številčnejši, naša generacija je štela 90 učencev v treh paralelkah. Po petdesetih letih se je druženja na Frankolovem udeležilo 50 nekdanjih sošolcev, pridružili pa so se nam še naši štirje učitelji ga. Vurcer, ga. Pavšer, g. Šelih in g. Krivec. Druženje je bilo prisrčno, bili smo glasni in polni vprašanj: »Ali se še spomniš?« in »Ali še veš?«

Zanimivo se je ozreti nazaj, se malo ustaviti in v svoje misli spustiti ljudi, ki so bili nekoč tako blizu, nato pa jih je, kakor mene, življenje vodilo po poteh, daleč od mojega. Lepo je bilo obujati spomine.

Tekst: Ivan Gregorc

Foto: Lea Sreš

 


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi