Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
2°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 22°C
petek, 27.10.2017
7°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vojničan Benjamin Verbič najboljši in ......


ŠPORT

| |
26.05.2015      19:22
A A

Vojničan Benjamin Verbič najboljši in najobetavnejši igralec minule prvoligaške sezone


V zadnjem obdobju smo pogostokrat v medijih zasledili ime Benjamin Verbič. Da, to je ta Benjamin iz Vojnika, ki ga mnogi poznamo. Enaindvajsetletnik z vzdevkom Beni oz. Verba je vzpenjajoča nogometna zvezda, svež športni obraz, ki obeta, in vzor mnogim, tako starejšim kot mlajšim populacijam. Sindikat profesionalnih igralcev nogometa Slovenije (SPINS) je člana Nogometnega kluba Celje, ki se po sezoni, kot sam pravi, z mešanimi občutki seli v danski Köbenhavn, razglasil za najboljšega in najobetavnejšega igralca minule prvoligaške sezone. Pri tem pa se njegova zgodba nikakor ne zaključi. Je le začetek uspešne športne kariere, o kateri marsikdo lahko le sanja. Mnogi tudi ne vedo, da je mladi nogometaš še vedno lastnik najhitrejšega gola v zgodovini prve slovenske lige, dosegel ga je že v enajsti sekundi tekme.


Benijevi uspehi so nagrada za trdo delo.
Benijevi uspehi so nagrada za trdo delo.
Deli:

Njegovo dosedanjo športno pot so zaznamovali nepopustljivost, entuziazem, delavnost, odrekanje ter spoštovanje sebe in drugih. »Vsi dosedanji uspehi so dejansko nagrada za trdo delo, pomenijo odgovornost za naprej in me še dodatno motivirajo, da bodo rezultati še boljši,« odkrito pove. »Verjamem, da se s trdim delom pride tja, kamor si želimo. Moj cilj, nemška liga, je še sicer daleč, vendar verjamem, da se nekoč odprejo tudi ta vrata.« O tem, kaj pa, če bo nekoč slavna športna oseba, o kateri bodo snemali film, dobim hiter odgovor: »Glavno vlogo naj igra kar ameriški filmski igralec Leonardo Di Caprio.«

 

Odkar je Beni shodil, je ljubitelj najpopularnejše kolektivne igre na svetu. Z osnovami nogometa se je najprej srečal v krogu svojih domačih, pri očetu in bratu, kasneje pa v Nogometnem klubu Vojnik. Družina Verbič je sicer zelo športna družina. Mama igra tenis, oče je velik nogometni navdušenec, zato ni nenavadno, da je šport zaznamoval tudi Benijevo življenje. »Sprva me je najbolj navduševal Ronaldinho, trenutno pa mi je najbolj všeč Lionel Messi,« poudari zvesti navijač Barcelone, ki v slovenskem športu občuduje Tino Maze, se v prostem času najraje druži s prijatelji in družino ter si rad ogleda dobro nogometno tekmo ali film. Ko bo pri času in denarju, bi rad obiskal Maldive in prijatelja v daljni Avstraliji.

 

Domači kraj vedno v srcu

 

Beniju se je v zadnjem času življenje dobesedno obrnilo na glavo. Mnogi ga prepoznajo, kjerkoli se pojavi, in ga prosijo za avtogram ter mu čestitajo za uspehe, ki jih je dosegel. Poleg treningov in tekem je sedaj tudi veliko več dejavnosti s predstavniki sedme sile, prisotnosti na raznih dogodkih in še česa. Beni, kot ga poznam od malega, ostaja simpatičen, realen in iskren fant. Skromnost in poštenost sta vrlini, ki na njegovem osebnem seznamu zasedata pomembno mesto. Še vedno pa je zanj tudi zaradi mame na prvem mestu šola, na drugem zdravje in na tretjem njegov nogomet. Na celjski ekonomski gimnaziji mora še opraviti maturo, ki jo je trenutno zaradi nogometa postavil na stranski tir. »Še bo čas tudi za ta del,« poudari. Ljubitelj bele barve, vseh zvrsti glasbe, poletja, tenisa, psov, maminih palačink in raznolike babičine kuhinje je dostopen in predan svoji družini, za katero pravi, da je imela ključno vlogo pri njegovem športnem preboju. »Starša ter brat Boštjan so moji zaupniki in so z mano v dobrem in slabem, zato sem nanje zelo navezan. Boštjan me je kot starejši brat zelo dobro sprejel v svojo družbo, družil sem se tudi z njegovimi prijatelji. Vedno mi sicer niso dovolili, da bi igral nogomet, vendar so kaj kmalu spremenili mnenje, ko so videli, da mini kar obvlada.« Veliko dobrega o Beniju povedo tudi njegovi vojniški prijatelji iz otroštva. »Vsako nedeljo, če mu le čas dopušča, pride na našo nogometno rekreacijo in pri igri nikoli nikogar ne podcenjuje. Ohranja stike z nami, se pogovarja, se sprosti in na začetke njegove poti v Vojniku, nikoli ne pozablja,« povedo.

 

Začetki samostojnega življenja in uspehi zahtevajo veliko odgovornost

 

Pred pol leta se je Beni preselil v Celje, kjer zdaj živi skupaj s še dvema soigralcema. »Imel sem željo, da bi se preselil na svoje. Vedel sem, da se poleti nekaj obeta in bom prej ali slej zapustil Celje. Se mi zdi, da je bilo mami najtežje, čeprav se velikokrat iz Celja vrnem domov in obiščem svoje.« Beni meni, da je prav, da se navadi na samostojno življenje, ki bo še toliko bolj posebno na Danskem, kamor odhaja predvidoma 30. junija. Po podpisu pogodbe je Beni že navezal stik s sokrajanko Klaro, ki prebiva na Danskem, raziskoval zgodovino kluba, mesta itd. »Pri Köbenhavnu sem začutil, da me vsi hočejo, tudi športni direktor in trener. Spoznal sem njihovo filozofijo in ambicioznost, klub igra na evropskih tekmovanjih, in to je tisto, kar si trenutno najbolj želim,« pove o prestopu v novi klub. »Pri šestnajstih oz. sedemnajstih letih sem se začel zavedati, da se mi lahko uresniči kakšen drobec velikih športnih želja. Velik korak se je začel s profesionalnim igranjem nogometa v knežjem Celju ter ogromno treningi, tako klubskimi kot tistimi z osebnim trenerjem Branetom Žibertom, s katerim bova sodelovala tudi v prihodnje.« Med tekmami so ga večkrat spremljali ogledniki tujih klubov, vendar zanje nikoli ni želel vedeti pred tekmo. »Tako sem se odločil, in se je obrestovalo.« Skromnost podkrepi tudi z razmišljanjem, da če bi takoj odšel npr. v Italijo, bi lahko naredil prevelik preskok, ki mu morda ne bi bil kos. »Psihična in dobra fizična pripravljenost sta ključni za takšen uspeh, seveda ob veliki pomoči talenta. Na igrišču želim biti umirjen in preudaren. Gre za ogromno samodiscipline, ki je z leti vedno močnejša.«

 

Trdo delo in čas za sprostitev

 

»V obdobju pubertete sem imel zmedeno glavo. Najstnik pač. Potreboval sem nekaj časa, da sem ugotovil, kaj si želim v življenju, in kaj kmalu tudi spoznal, kje je moja prihodnost.« Kljub bistveno večjemu zaslužku, ki se mu obeta, želi ohranjati trezno glavo, zavedajoč, da je to šele začetek, ko se bo moral najbolj dokazovati. »Želim si ostati realen, discipliniran in tudi sproščen. Sprostitev mi veliko pomeni, čeprav tipično najstniškega uživanja nikoli nisem povsem okusil. Ni bilo hudo. Časa je res veliko manj, vendar se najde, le organizirati se je treba,« nasmejano pripoveduje.

 

Nogometna oprema za domači klub

 

Benjaminu, ki je zelo ponosen na Vojnik, saj je tu začel svojo športno pot, prav tako je tu doma tudi njegova prva šolska ljubezen (nasmeh), se je ob zaključku najinega pogovora utrnila prav posebna ideja. »V jesenskih mesecih, ko mi bo čas dopuščal in bom v Sloveniji, v Vojniku, bom v zahvalo Nogometnemu klubu Vojnik za potrebe športnega dela osebno kupil nekaj nogometne opreme (žoge itd.) in jo predstavnikom kluba tudi podaril. To bo dodatna motivacija predvsem za najmlajše in dobrodošla pomoč klubu za kvalitetno delo. Če bom le imel čas, bom z najmlajšimi in ostalimi odigral kakšno kratko tekmo ali jim s svojo prisotnostjo popestril trening in se malce poveselil z njimi.«

 

Ob takšni gesti mladega obetavnega športnika, ki si želi po zaključku kariere postati trener, lahko rečem samo »kapo dol in vsa čast«.

 

Beni, vse dobro! Mi smo s tabo!

 

Tjaša Podergajs

Foto: Profil Benjamina Verbiča na Facebooku

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
31.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Stranicah
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov

Bodite prvi pri oddaji mnenja.