Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.08.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo ponekod po kotlinah nastala megla. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na Primorskem do okoli 15 stopinj C.
9°C | 24°C
torek, 22.08.2017
7°C | 25°C
sreda, 23.08.2017
9°C | 27°C
četrtek, 24.08.2017
12°C | 31°C
petek, 25.08.2017
13°C | 31°C
Opozorila
Nedelja, 20.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Timi je državni prvak med dečki do štirinajst ......


ŠPORT

| |
16.03.2014      16:24
A A

Timi je državni prvak med dečki do štirinajst let


Timi Zajc. V nedeljo, 9. marca 2014, je na tekmi državnega prvenstva, ki jo je organizirala SSK Costella Ilirija, že deseto leto osvojil prvo mesto v svoji kategoriji. Prireditelj tekme za državno prvenstvo je bila Smučarska zveza Slovenije.


Timi je v skokih osvojil že 140 pokalov.
Timi je v skokih osvojil že 140 pokalov.
Deli:

Timi Zajc živi v Hramšah pri Dobrni in je učenec osmega razreda osnovne šole na Dobrni. Včlanjen je v Smučarsko društvo Vizore in se ukvarja s skoki od četrtega leta. V svet skokov ga je povedel oče Boštjan, ki se je v svojih mlajših letih ukvarjal s tem športom. Vzrok za  predstavitev njegovega skakanja je  zaradi osvojitve prvega mesta na državnem prvenstvu v smučarskih skokih, ki je bilo devetega marca 2014,  v Planici.

Timi je rojen leta 2000 in tekmuje v skupini dečkov do štirinajst let. Njegov trener je Stanislav Grm. Tudi v zadnjem letu je prikazal dobre skoke in postal državni prvak v letni in zimski sezoni za leto 2013, kjer je zmagal vse tekme za pokal COCTA. Trenira dvakrat tedensko v telovadnici in najmanj dvakrat tedensko na različnih skakalnicah po Sloveniji. Na državnem prvenstvu v Planici  so bili njegovi skoki dolgi 38,5 metrov in 40 metrov, osvojil je in 212,4 točke  in dosegel prepričljivo razliko skoraj dvanajstih točk pred drugo uvrščenim skakalcem. Njegovi  rezultati, ki jih dosega, kažejo, da se bo ob primernem treningu in seveda brez poškodb  iz njega razvil dober skakalec. Timi ima v svoji zbirki 140 pokalov iz različnih tekmovanj. Posebno mesto ima pokal, ki ga je osvojil pred dvema letoma v Garmischu, kjer je z 41 m in 40,50 m postal svetovni šolski prvak v solo skokih in prav tako v ekipni tekmi. Tekmovali so osnovnošolci do dvanajstega leta iz sedemnajstih držav. Poletel pa je že na manjših letalnicah s kritično točko HS 134 metrov. Njegov najdaljši skok je na treningu v Zakopanah  na Poljskem meril 140 metrov.

 Poleg treningov in skokov so na prvem mestu šolske obveznosti. Ima status športnika, ki mu omogoča, da se za šolske obveznosti dogovarja in jih opravi takrat, ko ni na športnem področju preveč dogodkov.  V prostem času se ukvarja z motokrosom in igranjem nogometa. Rad posluša narodno zabavno glasbo, ki ga sprošča med nastopi, nekaj pa zaigra tudi sam. Njegovih uspehov ne bi bilo brez dobrega trenerja in pomoči staršev. Zaradi zelenih zim je v klubu SD Vizore potrebno skakalce voziti na tiste skakalnice, kjer je sneg ali urejena plastika. Poti po Sloveniji so za fanta, ki obiskuje šolo dolge, vožnja na treninge skoraj vsakodnevna. Družina mora biti vpeta v delovanje Skakalnega društva, saj starši sodelujejo v akcijah in pripravah tako na snegu, kot na plastiki. Mlademu skakalcu je potrebno kupiti opremo in mnogokrat plačati prenočišče. Oče Boštjan je potarnal, da je poleg ostale opreme velik izdatek tudi skakalni kombinezon, ki ga Timi vsakih nekaj mesecev preraste. Starši priskočijo na pomoč tudi pri mazanju smuči.

Timi Zajc je očeta po doseženih metrih že preskočil. V prihodnosti si želi, da bi nadaljeval in napredoval v tem športu. Njegovi uspehi nakazujejo, da ima pred seboj v skakanju odprto pot. Dobili bomo  dobrega skakalca, ki že sedaj s svojimi rezultati nakazuje, da bo svoje znanje  predstavil tudi v mednarodni konkurenci. Pred seboj ima še leto tekem v razredu dečkov do petnajst let in zaključek osnovne šole. Za dosežene rezultate njemu in njegovemu trenerju iskrene čestitke in veliko športne sreče v prihodnje. 

 

Lea Sreš

Foto: Boštjan Zajc 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.08.201 | Tečaji in delavnice
TEČAJI TENISA ZA OTROKE
22.08.2017 | Ostalo
Izdelam si broško
26.08.201 | Ostalo
Pohod od kleti do kleti
26.08.2017 | Družabni dogodki
Meddruštveno gasilsko tekmovanje v Socki
26.08.2017 | Ostalo
Vojniški glasbeni večer: Jazz duo
27.08.201 | Družabni dogodki
Poletni kramarski sejem
29.08.201 | Ostalo
Strokovna ekskurzija z obiskom sejma Agra
29.08.2017 | Ostalo
Predelam si izdelek
30.08.2017 | Ostalo
Repair Cafe
21.08.201 | Tečaji in delavnice
TEČAJI TENISA ZA OTROKE
22.08.2017 | Ostalo
Izdelam si broško
26.08.201 | Ostalo
Pohod od kleti do kleti
26.08.2017 | Družabni dogodki
Meddruštveno gasilsko tekmovanje v Socki
26.08.2017 | Ostalo
Vojniški glasbeni večer: Jazz duo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.