Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Nina Kajzba: Nogomet je moje življenje!


ŠPORT

| |
25.08.2014      10:45
A A

Nina Kajzba: Nogomet je moje življenje!


Osnovnošolka s talentom za nogomet


* Osnovnošolka Nina Kajzba je začela aktivno igrati nogomet pri sedmih letih.
* Osnovnošolka Nina Kajzba je začela aktivno igrati nogomet pri sedmih letih.
Deli:

Starost: 10 let

Klub: Nogometni klub Šampion Celje

Trener: Marjan Kozmelj

Cilji: profesionalno igranje v nemški ligi

Vzorniki: Lionel Messi, Oscar dos Santos Emboaba in Neymar da Silva Santos

Hobiji: risanje in tek

Sanjsko potovanje: mesto Barcelona v Španiji

 

Ni ravno pogosto, da dekle trenira nogomet. In takšno dekle najdemo v občini Vojnik. Osnovnošolka Nina Kajzba prihaja iz Ivence. Nogomet je v celjskem klubu začela trenirati s sedmimi leti. Za to zagotovo najbolj popularno kolektivno igro na svetu jo je navdušil sosed, s katerim sta seveda ob nogometni žogi skupaj preživljala popoldneve, počitniške dni, skratka vse proste trenutke. Trenutno je Nina edino dekle, ki igra v selekciji U11 v klubu. In še to s samimi fanti. »Treningi in tekme s fanti me učijo borbenosti,« skromno doda ob najinem pogovoru. »Verjamem, da mi bo to v življenju le koristilo.«

 

Zaradi močne podpore staršev in lastne odgovornosti veliko lažje usklajuje treninge in šolske obveznosti. »Pred treningi napravim vse potrebno za šolo, sama si pripravim opremo za treninge in tekme in tudi ob prihodu domov vse skrbno pospravim.« Ninino srce trenutno bije samo za nogomet. »Nogomet je moje življenje in je na prvem mestu, šele nato vse ostalo,« nasmejano pripoveduje. Nina občasno igra tudi za ženski Nogometni klub Rudar  Škale. V Velenje tako odhaja na treninge enkrat na teden, v Celje pa trikrat na teden.

 

Vsako leto Nina obišče vsaj dva nogometna kampa. Letos je svoje nogometne veščine izpopolnjevala na Slovenija kampu v Celju in na t. i. Nogometnem avtobusu na Vranskem. Nina vso energijo pusti na igrišču, igri se popolnoma preda. Če ni na treningu, pa kar doma na domačem nogometnem golu kali svoje znanje. Ob redkih prostih trenutkih energijo in ustvarjalnost usmerja še v sestavljanje lego kock in risanje. Športno-umetniška duša torej, borka na igrišču in mlada umetnica – kreativnost izraža z risanjem zastav, grbov in še marsičesa.

 

»Na letošnjem nogometnem prvenstvu so bili moji favoriti Španci, pa so žal hitro izpadli. Med mojimi favoriti sta bili tudi argentinska in nemška reprezentanca. Na koncu sem navijala za Nemce, ki so tudi zmagali,« kot iz strela odgovori na vprašanje o njenih favoritih na letošnjem svetovnem nogometnem prvenstvu v Braziliji. Nina je po naravi mirno in organizirano dekle. Svoje nogometne poti zaradi skromne narave ne želi pretirano izpostavljati. »Za to še pride čas,« pove in se prisrčno nasmeji svojemu očetu.

 

Tjaša Podergajs

Foto: osebni arhiv družine Kajzba
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.