Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Nina Kajzba: Nogomet je moje življenje!


ŠPORT

| |
25.08.2014      10:45
A A

Nina Kajzba: Nogomet je moje življenje!


Osnovnošolka s talentom za nogomet


* Osnovnošolka Nina Kajzba je začela aktivno igrati nogomet pri sedmih letih.
* Osnovnošolka Nina Kajzba je začela aktivno igrati nogomet pri sedmih letih.
Deli:

Starost: 10 let

Klub: Nogometni klub Šampion Celje

Trener: Marjan Kozmelj

Cilji: profesionalno igranje v nemški ligi

Vzorniki: Lionel Messi, Oscar dos Santos Emboaba in Neymar da Silva Santos

Hobiji: risanje in tek

Sanjsko potovanje: mesto Barcelona v Španiji

 

Ni ravno pogosto, da dekle trenira nogomet. In takšno dekle najdemo v občini Vojnik. Osnovnošolka Nina Kajzba prihaja iz Ivence. Nogomet je v celjskem klubu začela trenirati s sedmimi leti. Za to zagotovo najbolj popularno kolektivno igro na svetu jo je navdušil sosed, s katerim sta seveda ob nogometni žogi skupaj preživljala popoldneve, počitniške dni, skratka vse proste trenutke. Trenutno je Nina edino dekle, ki igra v selekciji U11 v klubu. In še to s samimi fanti. »Treningi in tekme s fanti me učijo borbenosti,« skromno doda ob najinem pogovoru. »Verjamem, da mi bo to v življenju le koristilo.«

 

Zaradi močne podpore staršev in lastne odgovornosti veliko lažje usklajuje treninge in šolske obveznosti. »Pred treningi napravim vse potrebno za šolo, sama si pripravim opremo za treninge in tekme in tudi ob prihodu domov vse skrbno pospravim.« Ninino srce trenutno bije samo za nogomet. »Nogomet je moje življenje in je na prvem mestu, šele nato vse ostalo,« nasmejano pripoveduje. Nina občasno igra tudi za ženski Nogometni klub Rudar  Škale. V Velenje tako odhaja na treninge enkrat na teden, v Celje pa trikrat na teden.

 

Vsako leto Nina obišče vsaj dva nogometna kampa. Letos je svoje nogometne veščine izpopolnjevala na Slovenija kampu v Celju in na t. i. Nogometnem avtobusu na Vranskem. Nina vso energijo pusti na igrišču, igri se popolnoma preda. Če ni na treningu, pa kar doma na domačem nogometnem golu kali svoje znanje. Ob redkih prostih trenutkih energijo in ustvarjalnost usmerja še v sestavljanje lego kock in risanje. Športno-umetniška duša torej, borka na igrišču in mlada umetnica – kreativnost izraža z risanjem zastav, grbov in še marsičesa.

 

»Na letošnjem nogometnem prvenstvu so bili moji favoriti Španci, pa so žal hitro izpadli. Med mojimi favoriti sta bili tudi argentinska in nemška reprezentanca. Na koncu sem navijala za Nemce, ki so tudi zmagali,« kot iz strela odgovori na vprašanje o njenih favoritih na letošnjem svetovnem nogometnem prvenstvu v Braziliji. Nina je po naravi mirno in organizirano dekle. Svoje nogometne poti zaradi skromne narave ne želi pretirano izpostavljati. »Za to še pride čas,« pove in se prisrčno nasmeji svojemu očetu.

 

Tjaša Podergajs

Foto: osebni arhiv družine Kajzba
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.