Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
11°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
16°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Benjamin Verbič: »Živim za nogomet!«


ŠPORT

| |
23.10.2012      13:56
A A

Benjamin Verbič: »Živim za nogomet!«


Starost: 19. let Klub: Nogometni klub Celje Trener: Marijan Pušnik Cilji: uvrstitev ekipe med prve tri ekipe v 1. slovenski nogometni ekipi Vzorniki: Lionel Messi in Robert Koren Hobiji: ukvarjanje z različnimi športi, branje knjig s športno tematiko, druženje s prijatelji Sanjsko potovanje: Avstralija, Španija (Barcelona) Vidnejši rezultati 2012: - finalist Pokala Slovenije, - reprezentant U19 reprezentance Slovenije


Beni je bil v letošnjem finalu pokala Slovenije izbran za najboljšega igralca
Beni je bil v letošnjem finalu pokala Slovenije izbran za najboljšega igralca
Deli:

Benjamin Verbič oz. Beni, kot ga kličejo, je že od malih nog zasvojen z nogometom. V osnovni šoli, ko je imel šest let, je pričel z aktivnimi treningi v Nogometnem klubu Vojnik. »Za nogomet sta me navdušila oče Anton in brat Boštjan,« pove in doda, da je nato svojo pot nadaljeval v nogometni šoli Mali šampion, kjer so kmalu prepoznali njegove kvalitete. S 17. leti je kot napadalec debitiral za člansko ekipo Nogometnega kluba Celje, kar se za takšno starost ne zgodi prav pogosto.  Beni je v preteklih letih obiskoval Srednjo ekonomsko šolo v Celju. Da bo pridobil naziv gimnazijski maturant, si želi prihodnje leto opraviti še splošno maturo. Njegovo življenje je povezano s športom, zato se želi vpisati na Fakulteto za šport.

Pri mladostnih 19. letih se iskreno pohvali, da se mu je že zelo zgodaj uresničila njegova največja želja – profesionalno ukvarjanje z zagotovo eno izmed najbolj priljubljenih kolektivnih iger na svetu. Beni je danes med najmlajšimi v članski ekipi, v letošnjem finalu Pokala Slovenije je bil celo izbran za najboljšega igralca. Vsakodnevni treningi, tako dopoldanski kot popoldanski, mu zapolnijo dan, zato se že veseli meseca decembra, ko nogometašem ostane malo več časa za počitek. »Izjemno cenim, da me moja družina tako podpira in se je zaradi mojega nogometa pripravljena marsičemu odpovedati.« Beni doda ob zaključku najinega pogovora in na vprašanje, kaj si najbolj želi simpatično odgovori: »Igrati v Nogometnem klubu Barcelona.«

 

Tjaša Podergajs
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.