Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.05.2018

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine počasi oslabele. Oblaki se bodo trgali. Še bo nastalo nekaj ploh, predvsem na vzhodu so možne tudi nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo večinoma od 15 do 21, na vzhodu do 23 °C.
9°C | 24°C
sreda, 23.05.2018
12°C | 26°C
četrtek, 24.05.2018
14°C | 24°C
petek, 25.05.2018
13°C | 25°C
sobota, 26.05.2018
12°C | 27°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Aljaž Guzej: »Vsak dan preplavam 15 ......


ŠPORT

| |
23.10.2012      13:46
A A

Aljaž Guzej: »Vsak dan preplavam 15 kilometrov!«


Starost: 18 let Klub: Plavalni klub Neptun Celje Trener: Vera Pandža Cilji: uvrstitev na evropsko in svetovno prvenstvo v plavanju prihodnje leto Vzorniki: Michael Phelps in Ryan Lochte, Hobiji: tek, kolesarjenje, udeležba na triatlonih (letos se ga je udeležil na Bledu in zasedel 5. mesto v mladinski kategoriji) Sanjsko potovanje: Brazilija, Avstralija Vidnejši rezultati 2012: - državni prvak v daljinskem plavanju na 5 kilometrov na Šmartinskem jezeru, - 2. na 100 metrov delfin v mladinski kategoriji na Državnem mladinskem prvenstvu v Kopru, - 3. na 800 metrov prosto na Letnem odprtem prvenstvu Slovenije v Mariboru, - 3. na 100 metrov delfin na Zimskem združenem prvenstvu Slovenije v Mariboru.


Mladi plavalec, ki veliko obeta
Mladi plavalec, ki veliko obeta
Deli:

Aljaž je Vojničan, marljiv najstnik, ki je svojo mladost v celoti podredil aktivnim treningom plavanja. Osnovno šolo je obiskoval v Vojniku, sedaj pa šolanje zaključuje na Srednji šoli za strojništvo, mehatroniko in medije v Celju. Šolanje si želi nadaljevati na Fakulteti za strojništvo, v prihodnosti pa si želi postati tudi trener plavanja.

Plavanje je vzljubil že v osnovni šoli, na plavalnem tečaju, kjer je prejel priznanje zlati delfin. Tako je z aktivnimi treningi pričel že v tretjem razredu. Danes Aljaž trenira vsak dan, zjutraj pred pričetkom pouka in popoldan. Samo mesec avgust je tisti, ki je namenjen počitku in regeneraciji telesa. Iskreno prizna, da prostega časa dejansko nima, če pa že, ga rad preživi v krogu svojih najbližjih. Pred tremi leti je začel dosegati vidnejše rezultate na različnih tekmovanjih doma in v tujini. Poleg treningov in tekmovanj se Aljaž udeležuje tudi športnih priprav. V oktobru se je tako udeležil priprav na Češkem, najbolj pa so mu v spominu ostale priprave v Združenih državah Amerike, na Floridi in tudi v južni Afriki, v Johannesburgu.

Aljaževo življenje je za razliko od ostalih sovrstnikov nekoliko drugačno, zato je vesel, da mu vseskozi ob strani stojita starša, Andreja in Stanko, ki ga podpirata tako moralno kot finančno. »Brez njiju bi težko uresničil svojo največjo željo!« prikupno doda in ponosno pove, da je sedaj mladi voznik in se sam pelje na trening, kjer vsak dan preplava vsaj 15 kilometrov.

 

 

Tjaša Podergajs
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.