V mesecu maju in juniju so bile naše prireditve prav v znamenju te zvrsti glasbe - obiskali so nas pevci Moškega zbora France Prešeren iz Vojnika ter vokalne skupine «in spiritu«. Z ubranim petjem in izvrstnim izborom pesmi so navdušili - prvi z izkušnjami in prepoznavnim zvenom zbora, ki omehča še tako trdno dušo, drugi z mladimi pevci in odlično interpretacijo slovenskih pesmi. In izredno zadovoljno občinstvo. Skupina in spiritu pa je dokazala, da uspehi, ki so jih dosegli v zadnjem obdobju, niso zgolj naključje, ampak plod trdega dela in profesionalnega odnosa do petja.
Prav tako so nas v tem času obiskali slikarji „Zreški art“, ki ustvarjajo pod mentorstvom konjiškega slikarja Arpada Šalamona. Dela petih slikarjev so razstavljena v avli doma, kjer si jih boste lahko ogledovali skozi vse poletje. Ob otvoritvi je spregovoril Arpad Šalamon, v kulturnem programu pa so se predstavile ljudske pevke z Dobrave pri Konjicah.
Še en obisk velja omeniti, saj smo se ga izredno razveselili: učenci Glasbene šole Celje, različnih starosti in na različnih instrumentih so pokazali, kaj so se naučili v šolskem letu, ki je za njimi. In po uspešnem nastopu so obljubili, da nas kmalu zopet obiščejo. Da pa ne bi ostali čisto brez narodnozabavnih viž, je poskrbel družinski trio Pogladič, ki nam je zaigral in zapel nekaj pesmi iz svojega bogatega repertoarja.
Ker se bliža čas dopustov ter takšnih in drugačnih poletnih avantur vam želimo, da se po počitnicah zdravi in polni energije srečamo - morda na kakšni prireditvi v našem Domu.
Elči Gregorc


