Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 15.11.2018

delno oblačno
Popoldne bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do 17 °C.
5°C | 12°C
petek, 16.11.2018
2°C | 10°C
sobota, 17.11.2018
0°C | 8°C
nedelja, 18.11.2018
-2°C | 8°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Kulturno-naravoslovni dan


ŠOLSTVO

| |
28.05.2013      14:01
A A

Kulturno-naravoslovni dan


V sredo, 22 maja, smo imeli učenci predmetne stopnje OŠ Frankolovo kulturno-naravoslovni dan. Ob osmih zjutraj smo se odpeljali z dvonadstropnim avtobusom v Ljubljano. Tam smo si najprej ogledali gledališko predstavo Boksarsko srce, kjer smo se veliko presmejali.


*
*
Deli:

Nastopala sta dva igralca. Igra je govorila o fantu, ki je moral kazensko prebarvati sobo upokojencu. Tako fant naleti na starega gospoda, ki je bil včasih boksar. Ta ga nauči, da se ne da vsega rešiti s pretepom. Predstava mi je bila zelo všeč, saj je primerna tako za današnji čas kot za mladostnike.                                                                                 

Kaja Skaza, 7. r

 

Po končani predstavi smo se malo sprehodili po ljubljanskih ulicah.

Najverjetneje bo vsakemu od izmed nas v spominu ostalo srečanje s predsednikom države, gospodom Borutom Pahorjem.Z njim smo se srečali povsem nepričakovano. Ob čakanju na avtobus smo na nasprotni strani ulice zagledali predsednika. Veselo smo mu mahali ter ga pozdravljali. On pa nam ni le pomahal, temveč je prišel do nas. Zelo smo bili počaščeni, ko nas je po kratkem pogovoru povabil na ogled Predsedniške palače. Ker je bila blizu, smo se odločili, da gremo do nje kar peš. Vznemirjeni smo sledili gospodu predsedniku.

Že ob vstopu so nam zažarele oči. Palača je bila prečudovita. Najprej smo se ustavili v Veliki dvorani, kjer predsednik gosti najimenitnejše goste. Bili smo navdušeni! Ko je gospod predsednik to videl, se je odločil, da nam pokaže še svoje delovne prostore. Tega pa ne vidi vsak! Ne le da nam jih je pokazal, predstavil nam je tudi svoje osebje in seveda tudi zlato ribico Princesko, s katero si deli svojo pisarno. Ta mi je tudi ostala najbolj v spominu. Na koncu nas je pospremil do izhoda. Naši devetošolci so ga ob koncu obiska povabili na svojo valeto. Obljubil je, da bo prišel, če mu bo le dopuščal njegov urnik. Zaželeli smo si vse najlepše in odšli. Med vožnjo do živalskega vrta kar nismo mogli verjeti, kakšno veliko presenečenje nas je doletelo.

                                                                                  Tjaša Štante, 9. r

Sledil je ogled živalskega vrta.

V živalskem vrtu mi je bila najbolj všeč delavnica, kjer smo morali s tipanjem ugibati, kaj ima skrbnik živali v rokah. Potem je razprl roke in prikazal se je, na naše presenečenje, ogromen kosmat pajek. Čisto na koncu sem zbrala toliko poguma, da sem ga prijela v roke. Nato je prinesel še kačo, ki se je prav tako bojim. Pobožala sem jo in si jo dala okoli vratu.

                                                                           Eva Čretnik, 7. r

Nato smo lahko sami odšli na ogled živalskega vrta. Videli smo različne živali, ki jih ne moreš videti vsak dan: slona, žirafe, zebre, medvede, opice, lame …
Ker nas je že preganjal čas, smo se vrnili na avtobus in se odpeljali proti domu.

Na tem kulturno-naravoslovnem dnevu mi je bilo všeč prav vse, še posebej božanje činčile in ogled gledališke predstave.

Sara Pšeničnik, 8. razred

 

Leonida Rožanski

Foto: Branko Dragar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO
OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO
FRANKOLOVO 11
Tel:(03) 780 16 50
Ogledalo
Številka: 121
Izšla: 02.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.