Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Kulturno-naravoslovni dan


ŠOLSTVO

| |
28.05.2013      14:01
A A

Kulturno-naravoslovni dan


V sredo, 22 maja, smo imeli učenci predmetne stopnje OŠ Frankolovo kulturno-naravoslovni dan. Ob osmih zjutraj smo se odpeljali z dvonadstropnim avtobusom v Ljubljano. Tam smo si najprej ogledali gledališko predstavo Boksarsko srce, kjer smo se veliko presmejali.


*
*
Deli:

Nastopala sta dva igralca. Igra je govorila o fantu, ki je moral kazensko prebarvati sobo upokojencu. Tako fant naleti na starega gospoda, ki je bil včasih boksar. Ta ga nauči, da se ne da vsega rešiti s pretepom. Predstava mi je bila zelo všeč, saj je primerna tako za današnji čas kot za mladostnike.                                                                                 

Kaja Skaza, 7. r

 

Po končani predstavi smo se malo sprehodili po ljubljanskih ulicah.

Najverjetneje bo vsakemu od izmed nas v spominu ostalo srečanje s predsednikom države, gospodom Borutom Pahorjem.Z njim smo se srečali povsem nepričakovano. Ob čakanju na avtobus smo na nasprotni strani ulice zagledali predsednika. Veselo smo mu mahali ter ga pozdravljali. On pa nam ni le pomahal, temveč je prišel do nas. Zelo smo bili počaščeni, ko nas je po kratkem pogovoru povabil na ogled Predsedniške palače. Ker je bila blizu, smo se odločili, da gremo do nje kar peš. Vznemirjeni smo sledili gospodu predsedniku.

Že ob vstopu so nam zažarele oči. Palača je bila prečudovita. Najprej smo se ustavili v Veliki dvorani, kjer predsednik gosti najimenitnejše goste. Bili smo navdušeni! Ko je gospod predsednik to videl, se je odločil, da nam pokaže še svoje delovne prostore. Tega pa ne vidi vsak! Ne le da nam jih je pokazal, predstavil nam je tudi svoje osebje in seveda tudi zlato ribico Princesko, s katero si deli svojo pisarno. Ta mi je tudi ostala najbolj v spominu. Na koncu nas je pospremil do izhoda. Naši devetošolci so ga ob koncu obiska povabili na svojo valeto. Obljubil je, da bo prišel, če mu bo le dopuščal njegov urnik. Zaželeli smo si vse najlepše in odšli. Med vožnjo do živalskega vrta kar nismo mogli verjeti, kakšno veliko presenečenje nas je doletelo.

                                                                                  Tjaša Štante, 9. r

Sledil je ogled živalskega vrta.

V živalskem vrtu mi je bila najbolj všeč delavnica, kjer smo morali s tipanjem ugibati, kaj ima skrbnik živali v rokah. Potem je razprl roke in prikazal se je, na naše presenečenje, ogromen kosmat pajek. Čisto na koncu sem zbrala toliko poguma, da sem ga prijela v roke. Nato je prinesel še kačo, ki se je prav tako bojim. Pobožala sem jo in si jo dala okoli vratu.

                                                                           Eva Čretnik, 7. r

Nato smo lahko sami odšli na ogled živalskega vrta. Videli smo različne živali, ki jih ne moreš videti vsak dan: slona, žirafe, zebre, medvede, opice, lame …
Ker nas je že preganjal čas, smo se vrnili na avtobus in se odpeljali proti domu.

Na tem kulturno-naravoslovnem dnevu mi je bilo všeč prav vse, še posebej božanje činčile in ogled gledališke predstave.

Sara Pšeničnik, 8. razred

 

Leonida Rožanski

Foto: Branko Dragar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO
OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO
FRANKOLOVO 11
Tel:(03) 780 16 50
Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.