Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.08.2018

jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C
14°C | 32°C
četrtek, 21.08.2018
15°C | 32°C
petek, 23.08.2018
16°C | 32°C
sobota, 24.08.2018
16°C | 32°C
nedelja, 25.08.2018
16°C | 24°C
Opozorila
Torek, 21.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Kulturno-naravoslovni dan


ŠOLSTVO

| |
28.05.2013      14:01
A A

Kulturno-naravoslovni dan


V sredo, 22 maja, smo imeli učenci predmetne stopnje OŠ Frankolovo kulturno-naravoslovni dan. Ob osmih zjutraj smo se odpeljali z dvonadstropnim avtobusom v Ljubljano. Tam smo si najprej ogledali gledališko predstavo Boksarsko srce, kjer smo se veliko presmejali.


*
*
Deli:

Nastopala sta dva igralca. Igra je govorila o fantu, ki je moral kazensko prebarvati sobo upokojencu. Tako fant naleti na starega gospoda, ki je bil včasih boksar. Ta ga nauči, da se ne da vsega rešiti s pretepom. Predstava mi je bila zelo všeč, saj je primerna tako za današnji čas kot za mladostnike.                                                                                 

Kaja Skaza, 7. r

 

Po končani predstavi smo se malo sprehodili po ljubljanskih ulicah.

Najverjetneje bo vsakemu od izmed nas v spominu ostalo srečanje s predsednikom države, gospodom Borutom Pahorjem.Z njim smo se srečali povsem nepričakovano. Ob čakanju na avtobus smo na nasprotni strani ulice zagledali predsednika. Veselo smo mu mahali ter ga pozdravljali. On pa nam ni le pomahal, temveč je prišel do nas. Zelo smo bili počaščeni, ko nas je po kratkem pogovoru povabil na ogled Predsedniške palače. Ker je bila blizu, smo se odločili, da gremo do nje kar peš. Vznemirjeni smo sledili gospodu predsedniku.

Že ob vstopu so nam zažarele oči. Palača je bila prečudovita. Najprej smo se ustavili v Veliki dvorani, kjer predsednik gosti najimenitnejše goste. Bili smo navdušeni! Ko je gospod predsednik to videl, se je odločil, da nam pokaže še svoje delovne prostore. Tega pa ne vidi vsak! Ne le da nam jih je pokazal, predstavil nam je tudi svoje osebje in seveda tudi zlato ribico Princesko, s katero si deli svojo pisarno. Ta mi je tudi ostala najbolj v spominu. Na koncu nas je pospremil do izhoda. Naši devetošolci so ga ob koncu obiska povabili na svojo valeto. Obljubil je, da bo prišel, če mu bo le dopuščal njegov urnik. Zaželeli smo si vse najlepše in odšli. Med vožnjo do živalskega vrta kar nismo mogli verjeti, kakšno veliko presenečenje nas je doletelo.

                                                                                  Tjaša Štante, 9. r

Sledil je ogled živalskega vrta.

V živalskem vrtu mi je bila najbolj všeč delavnica, kjer smo morali s tipanjem ugibati, kaj ima skrbnik živali v rokah. Potem je razprl roke in prikazal se je, na naše presenečenje, ogromen kosmat pajek. Čisto na koncu sem zbrala toliko poguma, da sem ga prijela v roke. Nato je prinesel še kačo, ki se je prav tako bojim. Pobožala sem jo in si jo dala okoli vratu.

                                                                           Eva Čretnik, 7. r

Nato smo lahko sami odšli na ogled živalskega vrta. Videli smo različne živali, ki jih ne moreš videti vsak dan: slona, žirafe, zebre, medvede, opice, lame …
Ker nas je že preganjal čas, smo se vrnili na avtobus in se odpeljali proti domu.

Na tem kulturno-naravoslovnem dnevu mi je bilo všeč prav vse, še posebej božanje činčile in ogled gledališke predstave.

Sara Pšeničnik, 8. razred

 

Leonida Rožanski

Foto: Branko Dragar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO
OSNOVNA ŠOLA ANTONA BEZENŠKA FRANKOLOVO
FRANKOLOVO 11
Tel:(03) 780 16 50
Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.08.2018
Danes ni dogodkov.
23.08.201 | Tečaji in delavnice
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
26.08.201 | Ostalo
Poletni kramarski sejem
29.08.201 | Ostalo
Vabljeni na Ranč Kaja in Grom
29.08.2018 | Tečaji in delavnice
Repair cafe - kavarniška popravljalnica z mojstri
30.08.201 | Družabni dogodki
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
31.08.2018 | Umetnost
Etno večer - Salzmusique
23.08.201 | Tečaji in delavnice
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
24.08.2018 | Tečaji in delavnice
Kreativna delavnica za mlade - izdelava ovitkov za zvezke
26.08.201 | Ostalo
Poletni kramarski sejem
29.08.201 | Ostalo
Vabljeni na Ranč Kaja in Grom
29.08.2018 | Tečaji in delavnice
Repair cafe - kavarniška popravljalnica z mojstri

Bodite prvi pri oddaji mnenja.