Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
2°C
-4°C
JUTRI
7°C
-4°C
Deli
3190

Seja ob zaključku leta 2017

Občinski svet Občine Vojnik je 13. 12. 2017 na 21. redni seji:

- potrdil zapisnik 20. redne seje Občinskega sveta Občine Vojnik,

- sprejel proračun Občine Vojnik za leto 2018,

- sprejel sklep o določitvi prejemnika priznanja na področju kulture za življenjsko delo v letu 2018,

- sprejel sklep o razrešitvi in imenovanju članov v Uredniški odbor javnega glasila Ogledalo,

- sprejel odlok OPPN za obrtno-poslovno območje Arclin, Spremembe in dopolnitve OLN Arclin,

- sprejel odlok o občinskem podrobnem prostorskem načrtu (OPPN) Nova Cerkev 6,

- se seznanil s poročilom o izvedenih ukrepih iz Akcijskega načrta LEK Občine Vojnik in njihovih učinkih,

- sprejel Dopolnilni sklep o letnem načrtu razpolaganja/pridobivanja z nepremičnim premoženjem Občine Vojnik za leto 2017/izvzem iz splošne rabe,

- se seznanil s poročilom o delu občinske uprave,

- se seznanil s poročilom o delu odborov in komisij.

 

Povzela: Tanja Golec Prevoršek


***

 

Poročilo o izvedenih ukrepih iz akcijskega načrta LEK Občine Vojnik in njihovih učinkih

 

Občinski svet občine Vojnik je 13. 12. 2017 na svoji 21. izredni seji sprejel informacijo o izvedenih ukrepih LEK in njihovih učinkih. Občina Vojnik v letu 2017 sicer investicij v večje energetske sanacije objektov ni imela, razen ureditve objekta Nova Cerkev 22, ki še poteka. V prostorih OŠ Vojnik pa so se uredile dodatne tri učilnice in se je dodatno izoliralo podstrešje. Dejavnosti so bile namenjene ozaveščanju občanov preko lokalnega časopisa in s pomočjo energetskega svetovalca.

 

Vključeni smo v program energetskega knjigovodstva, kjer spremljamo porabo elektrike, vode in toplote na vseh javnih objektih. Izdelamo letno poročilo in ugotovitve posredujemo predstavnikom upravljavcev teh objektov ter jih opozarjamo na odstopanja.

 

Prijavili smo se na razpis Eko sklada za nabavo električne polnilne postaje. Na razpisu smo bili uspešni in pridobili sredstva v višini 4.985,00 EUR, kar predstavlja 100 % financiranje investicije. Polnilna postaja je tako že nameščena in deluje. Omogočeno je polnjenje vsem vozilom, ne le avtomobilom.

 

Jelka Gregorc

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!