Logo MojaObčina.si

Vojnik

JUTRI
2°C
-3°C
TOR.
5°C
-3°C
Deli
1533

Strelsko društvo bratov Dobrotinškov ima zmagovalca v streljanju z vojaško puško

S ponosom sporočam, da ima Strelsko društvo bratov Dobrotinškov Vojnik zmagovalca v streljanju z vojaško puško M 48. Tekmovanje se je 27. in 28. marca 2017 odvijalo na strelišču v Zagradu. Tekmovalo je 198 strelcev iz celjske regije; od Kisovca, Trbovelj, Laškega, Celja, Velenja, Šoštanja, Slovenskih Konjic idr. Tekmovanje je zanimivo, ker puške sploh ne poznaš. Prideš, se pripraviš, odstreliš 5 poskusnih strelov in nato 10 za tekmo. Puške so, kakršne pač so, namreč stare in »nenastreljene«, nekateri po končanem streljanju še te nastavitve iz zlobe prestavijo. 

Zmagovalec letošnjega leta za celjski okraj je Matjaž Žgajner, podpredsednik SD bratov Dobrotinškov Vojnik, ki pa je s Saško Nerat in menoj zastopal PGD Vojnik. Žal nama s Saško ni šlo vse po načrtih. Verjameva, da bo naslednje leto boljše.
Matjaž je dosegel zavidljivih 90 od 100 možnih točk. Iskrene čestitke za dosežen rezultat in le tako naprej.

Tekst: Franc Lebič
Foto: Matjaž Žgajner

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!