Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
17°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
17°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

»B-člani« PGD Nova Cerkev


PROSTOVOLJSTVO

| |
14.01.2015      12:33
A A

»B-člani« PGD Nova Cerkev


V vsakodnevnem hitrem ritmu življenja ne sledimo vsemu dogajanju okoli sebe. Pa se vendarle prikrade tudi kakšen trenutek, ko se zavemo, da ni vse samoumevno …


Deli:

V mislih nam ostanejo dogodki, ljudje, ki vtisnejo v naše okolje poseben pečat. To so običajno lepe stvari, ki se nas dotaknejo na prav poseben, svojstven način. O njih razmišljamo s toplino, v nas vzbujajo posebna čustva; takšna občutja želimo deliti še s kom.

 

Branko, Jani, Viki, Miri, Andrej, Toni, Dani, Sandi, Miran in Bogdan so člani ekipe B PGD Nova Cerkev. Vsi so domačini, krajani Nove Cerkve, večina celo sosedje. V ekipi prevladujejo tisti, ki so petim križem podlage nanizali še kar nekaj dodatnih let (»krepki petdesetletniki«), drugi pa jim sledijo. Skupno jim je seveda dejstvo, da je za njimi ogromno življenjskih izkušenj, ki ljudi na poseben način tudi oblikujejo. Druži jih pripadnost ekipi, ki sicer ni bila in ni nikjer posebej izpostavljena. So pa prisotni povsod, kjer je potrebna izkušenost gasilcev (pri požarih, vodnih ujmah, žledu, reševanju ljudi, objektov). Vedno so prisotni tudi pri drugih skupnih aktivnostih za dobrobit društva in kraja. Vsak po svojih močeh in znanju priskoči na pomoč sočloveku v hudih trenutkih, ko vsi razmišljajo eno: rešiti življenja ljudi, živali in vse drugo, kar ob tako hudih dogodkih povleče za sabo hitro akcijo. Ob takih dogodkih se jim pridružijo tudi ostali člani PGD. Lep vzgled so svojim otrokom oziroma mlajšim rodovom, ki že stopajo po njihovih stopinjah. Kot ekipa se še vedno udeležujejo pomembnejših gasilskih tekmovanj na občinskem, medobčinskem ali celo državnem nivoju. Vsak član ekipe ima zaradi svojih obveznosti v službi in družini bolj malo časa za vaje. Zato se hitro dogovorijo za vajo ali dve pred kakšnim pomembnejšim tekmovanjem. Z velikim zaupanjem vase in v svoje tovariše se potem na tekmi vse dobro izteče. Med njimi ni negativne energije, slabe volje, očitkov, medsebojne tekmovalnosti. Kolikor jih poznamo, nikjer ne zatajijo. Povsod, kjer se udeležujejo tekmovanj, dosegajo odlične rezultate. Znajo se tudi poveseliti in spomniti vseh »akterjev« v ozadju zgodb. Znajo ceniti svoje družine, »boljše polovice«, kot sami pravijo. V trenutkih veselja pomislijo na svoje bližnje in takrat se kaj hitro spontano dogovorijo za skupen pohod s svojimi spremljevalkami v planine, kratek oddih na morje ali samo večerno druženje ob pesmi. Vsi so ljubitelji petja, tako ali drugače se znajo poveseliti: ob harmoniki, lepi pesmi, čudovitem planinskem razgledu, prekrasni sinjini morske neskončnosti. Takih druženj se radi udeležijo vsi, če jim le kakšna stvar tega ne prepreči.

 

Vsak član je poseben, a nepogrešljiv člen te prav zares enkratne ekipe. Nima posebnih vizij in visokih ciljev, ima pa veliko »srce«. In prav takšni, kot so člani ekipe B, bogatijo življenje vseh okoli nas. V trenutkih, ko jih potrebujemo, so z vami, nami …

 

Marija P. Kovač

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017 | Šport
30 - letnica SD Vizore
25.06.2017 | Kultura
Socka poje, pleše in igra
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.