Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

»B-člani« PGD Nova Cerkev


PROSTOVOLJSTVO

| |
14.01.2015      12:33
A A

»B-člani« PGD Nova Cerkev


V vsakodnevnem hitrem ritmu življenja ne sledimo vsemu dogajanju okoli sebe. Pa se vendarle prikrade tudi kakšen trenutek, ko se zavemo, da ni vse samoumevno …


Deli:

V mislih nam ostanejo dogodki, ljudje, ki vtisnejo v naše okolje poseben pečat. To so običajno lepe stvari, ki se nas dotaknejo na prav poseben, svojstven način. O njih razmišljamo s toplino, v nas vzbujajo posebna čustva; takšna občutja želimo deliti še s kom.

 

Branko, Jani, Viki, Miri, Andrej, Toni, Dani, Sandi, Miran in Bogdan so člani ekipe B PGD Nova Cerkev. Vsi so domačini, krajani Nove Cerkve, večina celo sosedje. V ekipi prevladujejo tisti, ki so petim križem podlage nanizali še kar nekaj dodatnih let (»krepki petdesetletniki«), drugi pa jim sledijo. Skupno jim je seveda dejstvo, da je za njimi ogromno življenjskih izkušenj, ki ljudi na poseben način tudi oblikujejo. Druži jih pripadnost ekipi, ki sicer ni bila in ni nikjer posebej izpostavljena. So pa prisotni povsod, kjer je potrebna izkušenost gasilcev (pri požarih, vodnih ujmah, žledu, reševanju ljudi, objektov). Vedno so prisotni tudi pri drugih skupnih aktivnostih za dobrobit društva in kraja. Vsak po svojih močeh in znanju priskoči na pomoč sočloveku v hudih trenutkih, ko vsi razmišljajo eno: rešiti življenja ljudi, živali in vse drugo, kar ob tako hudih dogodkih povleče za sabo hitro akcijo. Ob takih dogodkih se jim pridružijo tudi ostali člani PGD. Lep vzgled so svojim otrokom oziroma mlajšim rodovom, ki že stopajo po njihovih stopinjah. Kot ekipa se še vedno udeležujejo pomembnejših gasilskih tekmovanj na občinskem, medobčinskem ali celo državnem nivoju. Vsak član ekipe ima zaradi svojih obveznosti v službi in družini bolj malo časa za vaje. Zato se hitro dogovorijo za vajo ali dve pred kakšnim pomembnejšim tekmovanjem. Z velikim zaupanjem vase in v svoje tovariše se potem na tekmi vse dobro izteče. Med njimi ni negativne energije, slabe volje, očitkov, medsebojne tekmovalnosti. Kolikor jih poznamo, nikjer ne zatajijo. Povsod, kjer se udeležujejo tekmovanj, dosegajo odlične rezultate. Znajo se tudi poveseliti in spomniti vseh »akterjev« v ozadju zgodb. Znajo ceniti svoje družine, »boljše polovice«, kot sami pravijo. V trenutkih veselja pomislijo na svoje bližnje in takrat se kaj hitro spontano dogovorijo za skupen pohod s svojimi spremljevalkami v planine, kratek oddih na morje ali samo večerno druženje ob pesmi. Vsi so ljubitelji petja, tako ali drugače se znajo poveseliti: ob harmoniki, lepi pesmi, čudovitem planinskem razgledu, prekrasni sinjini morske neskončnosti. Takih druženj se radi udeležijo vsi, če jim le kakšna stvar tega ne prepreči.

 

Vsak član je poseben, a nepogrešljiv člen te prav zares enkratne ekipe. Nima posebnih vizij in visokih ciljev, ima pa veliko »srce«. In prav takšni, kot so člani ekipe B, bogatijo življenje vseh okoli nas. V trenutkih, ko jih potrebujemo, so z vami, nami …

 

Marija P. Kovač

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
21.10.2017 | Družabni dogodki
ISKRENA SPOVED
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.