Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo deloma jasno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter.
8°C | 17°C
sreda, 14.11.2018
8°C | 15°C
četrtek, 15.11.2018
5°C | 12°C
petek, 16.11.2018
2°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 12.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Park Tisa – prostor za raztros pepela na ......


NOVICE

| |
26.09.2018      18:43
A A

Park Tisa – prostor za raztros pepela na pokopališču v Vojniku


Občina Vojnik je na pobudo občanov pristopila k izvedbi prostora, namenjenega za raztros pepela. Avtorica idejne zasnove je Fanika Škorja Pušnik, u.d.i.a. Park Tisa je umeščen v prostor na zahodnem delu pokopališča v Vojniku med protipoplavnim zidom reke Hudinje in delom pokopališča, namenjenega za žarne grobove.


Idejna predstavitev parka
Idejna predstavitev parka
Deli:

Velikost področja za raztros pepela pokojnika je okoli 380 m2. Prostor bo enotna travnata površina z utrjeno potjo iz posameznih kamnitih nepravilnih oblik malih tlakovcev. Okoli področja za raztros bo zasaditev zimzelene žive meje. Ob meji betonskega zidu reke Hudinje bo nizka živa meja, med katero bodo zasajena drevesa ali visoki grmi tise. Ob obstoječi živi meji, ki meji pokopališče s prostorom za raztros, bodo nameščene kamnite plošče iz temnosivega marmorja ali granita z večno lučko in vklesanimi imeni v dveh stolpcih. Park bomo predvidoma začeli urejati v jesenskih mesecih letos. Okvirna vrednost ureditve bo znašala okoli 20.000,00 EUR. Z na novo izgrajeno infrastrukturo za raztros bo občanom omogočena nova oblika izvajanja pokopa.


Tekst: Vesna Poteko
Vir idejne zasnove: Fanika Škorja Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 121
Izšla: 02.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.