Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
31°C
13°C
JUTRI
33°C
14°C
5543

Park Tisa – prostor za raztros pepela na pokopališču v Vojniku

Občina Vojnik je na pobudo občanov pristopila k izvedbi prostora, namenjenega za raztros pepela. Avtorica idejne zasnove je Fanika Škorja Pušnik, u.d.i.a. Park Tisa je umeščen v prostor na zahodnem delu pokopališča v Vojniku med protipoplavnim zidom reke Hudinje in delom pokopališča, namenjenega za žarne grobove.

Velikost področja za raztros pepela pokojnika je okoli 380 m2. Prostor bo enotna travnata površina z utrjeno potjo iz posameznih kamnitih nepravilnih oblik malih tlakovcev. Okoli področja za raztros bo zasaditev zimzelene žive meje. Ob meji betonskega zidu reke Hudinje bo nizka živa meja, med katero bodo zasajena drevesa ali visoki grmi tise. Ob obstoječi živi meji, ki meji pokopališče s prostorom za raztros, bodo nameščene kamnite plošče iz temnosivega marmorja ali granita z večno lučko in vklesanimi imeni v dveh stolpcih. Park bomo predvidoma začeli urejati v jesenskih mesecih letos. Okvirna vrednost ureditve bo znašala okoli 20.000,00 EUR. Z na novo izgrajeno infrastrukturo za raztros bo občanom omogočena nova oblika izvajanja pokopa.


Tekst: Vesna Poteko
Vir idejne zasnove: Fanika Škorja Pušnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi