Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 30°C
torek, 27.06.2017
14°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
14°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Prejemanje e-računov


OBVESTILA

| |
03.12.2014      13:14
A A

Prejemanje e-računov


Občina Vojnik in krajevne skupnosti Vojnik, Frankolovo, Nova Cerkev bodo od 1. 1. 2015 prejemale račune skupaj s spremljajočimi dokumenti (dobavnica, prevzemnica itd.), ki naj bodo od prejemnika blaga ali storitev čitljivo podpisani, izključno v elektronski obliki oz. obliki e-računov. Fizično prejete račune bodo po 1. 1. 2015 dolžni zavračati.


Deli:

Pravne in fizične osebe bodo morale za dobavljeno blago in izvedene storitve pošiljati e-račune po spletnem programu Uprave za javna plačila (v nadaljevanju UJP) ali po zainteresiranih ponudnikih

plačilnih storitev in ponudnikih procesne obdelave podatkov, ki imajo z UJP sklenjeno pogodbo o izmenjavi e-računov. Tak način poslovanja je v skladu s 26. členom Zakona o opravljanju plačilnih storitev za proračunske uporabnike (Ur. l. št. 59/2010 in 111/2013).

 

Navodila za ureditev dostopa za pošiljanje računov po spletnem programu UJP

 

Za izmenjavo računov in spremljajočih dokumentov (ti morajo biti izključno v elektronski obliki), ki jih izdajajo ali prejemajo proračunski uporabniki (kot so občine, osnovne šole, zavodi itd.), je UJP enotna vstopna oziroma izstopna točka, kar pomeni, da se e-računi, katerih prejemnik ali izdajatelj je proračunski uporabnik, morajo pošiljati in prejemati le preko spletne aplikacije UJP-net.

 

E-račune je mogoče poslati na tri različne načine:

 

1) Preko bank, ki so vključene v medbančno izmenjavo e-računov – procesor Bankart (seznam se dopolnjuje na spletni strani: http://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokument.asp?id=258).

Trenutno so vključene naslednje banke: Delavska hranilnica d.d., Nova ljubljanska banka d.d., Hypo Alpe-Adria bank d.d., Deželna banka Slovenije d.d., Gorenjska banka d.d., Abanka Vipa d.d., Nova kreditna banka Maribor d.d., Poštna banka Slovenije d.d., Banka Celje d.d., Probanka d.d., SKB d.d., Unicredit banka Slovenija d.d., Raiffeisen Banka d.d. in Hranilnica LON d.d.

 

2) Preko ponudnikov elektronske poti, ki imajo z UJP sklenjene pogodbe (seznam se prav tako dopolnjuje na spletni strani: http://www.ujp.gov.si/dokumenti/dokument.asp?id=258).

Trenutno so vključena naslednja podjetja: ZZI d.o.o., SETCCE d.o.o., Pošta Slovenije d.d., Panteon Group®, Soft d.o.o., Mikrografija d.o.o., EBA d.o.o., BASS d.o.o., E-RAČUNI d.o.o., EIUS

d.o.o., Redok Edi d.o.o., Rocknhill d.o.o., RCL Int. d.o.o., Imagine d.o.o., EPPS d.o.o., Perftech d.o.o., POS Elektronček d.o.o., Cetis d.o.o., IS.Edico d.o.o., Petrol d.d. in MARG Inženiring d.o.o.

 

3) Preko spletnega portala UJP, preko katerega bodo lahko izdajatelji pošiljali e-račune neposredno proračunskim uporabnikom. Portal bo podpiral pošiljanje e-računov za manjše izdajatelje, ki v javni sektor oziroma proračunskim uporabnikom na letni ravni posredujejo manjše število e-računov. Do

spletne aplikacije bo dostop mogoč s kvalificiranim digitalnim potrdilom enega slovenskih overiteljev digitalnih potrdil. Portal bo omogočal ročni vnos e-računov in bo dostopen preko spletne strani UJP od 1. 1. 2015 dalje, testno okolje pa bo na voljo predvidoma oktobra 2014.

 

Dodatne informacije na tel. št.: 780 06 38 (Vesna Bogve) ali 780 06 35 (Tanja Čretnik).

 

Irena Špegel Jovan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.