Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
21°C
4°C
JUTRI
15°C
10°C
2759

Obvestili Knjižnice Vojnik in Osrednje knjižnice Celje

1. Knjižnica Vojnik bo zaradi inventure zaprta v petek, 6. novembra 2020.

Hvala za razumevanje. 

 

Betka Hutinski
 

 

2. Knjižnica je odprta v običajnem obsegu in v okvirih rednega odpiralnega časa. Seveda pa poslovanje poteka v skladu z omejitvami in prilagoditvami.

Ob vstopu ostaja obvezno upoštevanje vseh ukrepov: nadeti si je potrebno zaščitno masko, razkužiti roke in držati varnostno razdaljo. Vsi, ki želijo, si lahko ob vstopu izmerijo telesno temperaturo. Termokamera je usklajena z varstvom osebnih podatkov in ni razloga za skrb, da bi se osebni podatki kamorkoli beležili.

V knjižnico naj se odpravi le en družinski član, obisk naj bo kratek. Nikakor naj  knjižnica v teh zaostrenih razmerah ne predstavlja družabnega prostora, ampak naj se ljudje vanjo odpravijo le po nujno gradivo. Za vse, ki doma nimajo možnosti za miren študij ali učenje, so na voljo steklene učilnice, a le samostojno.

Gradivo, ki si ga člani želijo izposoditi in ga sami vzamejo na knjižnih policah, morajo obvezno zadolžiti na knjigomatu za izposojo, za kar potrebujejo le člansko izkaznico, brez nje izposoja ni mogoča.

 

Število obiskovalcev v knjižnici je omejeno, prav tako se v avli lahko nahajata le dve osebi hkrati.

Priporočamo, da se člani še naprej poslužujeto brezstične izposoje gradiva, spletnih rezervacij in uporabljajo e-knjižnico.

 

Tudi vračilo je mogoče zgolj v knjigomat, še vedno je v veljavi 3-dnevna karantena za vrnjeno gradivo.

 

Prepričani smo, da lahko epidemijo ustavimo s pametnim in odgovornim ravnanjem in upoštevanjem vseh ukrepov.

 

Obisk knjižnice bo za obiskovalce in zaposlene varen le, če bomo vsi sledili ukrepom in jih upoštevali.

 

Za vse informacije in dodatna pojasnila sta na voljo dve telefonski številki: 03/ 426 17 17 in 03/ 426 17 16.

 

Vsa priporočila in navodila veljajo tudi za krajevne enote!

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi