Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
-2°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
3°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
1°C | 13°C
petek, 24.11.2017
1°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Telovadnica, kot si jo lahko samo želiš!


OBČINSKE

| |
29.09.2013      23:02
A A

Telovadnica, kot si jo lahko samo želiš!


V četrtek, 12. 9. 2013, se je ob 17. uri začela prireditev, namenjena slovesnemu odprtju nove telovadnice OŠ Vojnik. Dvorana, ki ima 600 sedišč na tribuni, je bila ''zvrhano napolnjena'', saj je bilo ob odru postavljenih 200 sedežev za goste, poleg tega so bila polna tudi stojišča. To je dokaz, da so se vsi, ki so se trudili, da je nastal čudovit objekt, odločili prav.


Nova telovadnica
Nova telovadnica
Deli:

Gradnja  telovadnice se je začela v preteklem letu, v počitnicah, in bila po zaslugi resnih in odgovornih investitorjev in izvajalcev končana v predvidenem roku. Ropot, ki je motil normalen pouk, slabo vreme, ki je nagajalo izvajalcem, večkrat zaprta cesta in še mnogo drugih težav je spremljalo delo učiteljev, učencev in izvajalcev, a  s potrpežljivostjo, vztrajnostjo in dobrim sodelovanjem Občinske uprave, Občinskega sveta, vseh na Osnovni šoli Vojnik in dobrih izvajalcev je rezultat tu.

Spremljevalni program in odprtje telovadnice si je zamislil in ga tudi vodil Gregor Rojc, učitelj na OŠ Vojnik, ob njem pa je bila odlična voditeljica Lara Đorđević, učenka devetega razreda. V programu so bile predstavljene različne športne panoge (plezanje, košarka, ples, atletika …) pod vodstvom učiteljev športa in nekaterih trenerjev, predstavile so se različne skupine, med njimi tudi rekreativna skupina starejših žena pod vodstvom nekdanje učiteljice športne vzgoje, Francke Tanc, ki je začela poučevati pred 70 leti.

Župan Benedikt Podergajs, njegova sodelavka Vesna Poteko, ravnateljica Majda Rojc in njena pomočnica Olga Kovač so se z velikim navdušenjem zahvalili vsem, ki so pripomogli priti do cilja, seveda pa so bili v vsej zgodbi glavni akterji, da je telovadnica danes postavljena.

Med gosti je bil Stanko Stepišnik, minister za gospodarstvo, ki je OŠ Vojnik zaključil kot njen učenec leta 1971.

Domači župnik Anton Perger je ob pomoči Ivana Šumljaka blagoslovil nove prostore, ki jih je primerjal s čudovito ladjo, na katero vsako leto znova vstopajo novi potniki in se na razburkanem morju šolskega življenja pripravljajo za odhod v življenje. Vsem je zaželel, da bi vsako leto znova uspešno opravili krmarjenje ob čereh vsakdanjega življenja.

Program je spremljala odlična igra svetlobe in barv, za katero je poskrbel Primož Kogovšek, za mešalno mizo ozvočenja je sedel Jure Uranič, goste so sprejemale hostese, učenke devetošolke pod vodstvom Simone Šarlah. Najbolj slovesen pa je bil zaključek, ko so ob pomoči šolskih maskot Vojča in Vojčke prerezali vrv kot simbolni znak odprtja telovadnice. Po simbolne škarje je morala v plezalno steno ob pomoči župana Vesna Poteko, vrv sta prerezala župan Benedikt Podergajs in ravnateljica Majda Rojc ob sodelovanju najmlajšega učenca Roka Armiča, devetošolke Tinkare Žnidar in upokojene učiteljice Francke Tanc. Odprtje je bilo zanimivo in čudovito ob svetleči pirotehniki.

Sreča, ki se je zrcalila v očeh otrok, učiteljev, staršev, športnikov, delavcev Občine Vojnik, članov Občinskega sveta, je bila nepopisna. In še traja.

Ravnateljica Majda Rojc je ob otvoritvi dejala: »So trenutki, ko človeku zaradi prekipevajočih čustev sreče zmanjka besed. Zato lahko preprosto rečem, da sem presrečna ob otvoritvi naše telovadnice.«

Vesna Poteko je svoje delovno okolje mnogokrat spremenila, ko je prihajala na gradbišče in v šolo, zato je srečna povedala: »Preplavijo te nepopisni občutki ob katerih pozabiš na vse skrbi, ki so te in te še spremljajo, da zaključiš projekt, kot je telovadnica OŠ Vojnik. Smeh na licih otrok, zaposlenih in ostalih uporabnikov, ki ti s hvaležnostjo sežejo v roko in čestitajo za doseženo, je dokaz, da delaš dobro in ti da energije za nove izzive. Preprosto srečen si, ker ljudje opazijo prizadevanja in trud ter povezanost občine in šole. Hvala vsem, ki so na kakršenkoli način pripomogli, da smo uspešno zaključili še en velik projekt.«

»Danes imamo le še eno željo: da bo to prostor srečnih trenutkov vseh, ki jo bodo v prihodnosti koristili,« je navdušena dodala Olga Kovač, pomočnica ravnateljice.

In Gregor Rojc je prepričan: »Naša prihodnost je svetla!«

Milena Jurgec

Foto: Jure Vovk

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2017
Danes ni dogodkov.
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Popravi in ponovno uporabi
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava adventne dekoracija
23.11.2017 | Ostalo
Prvi večer v kašči 2017/2018
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Popravi in ponovno uporabi
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava adventne dekoracija
23.11.2017 | Ostalo
Prvi večer v kašči 2017/2018
24.11.2017 | Družabni dogodki
Prireditev odpade: MUZIKL ALPSKA SAGA
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe

Bodite prvi pri oddaji mnenja.