Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.03.2018

oblačno
Popoldne bo deloma jasno z zmerno oblačnostjo, predvsem v jugovzhodni Sloveniji pretežno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 0 do 8 °C.
-5°C | 6°C
četrtek, 22.03.2018
-7°C | 6°C
petek, 23.03.2018
-5°C | 9°C
sobota, 24.03.2018
-1°C | 10°C
nedelja, 25.03.2018
0°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 21.3.2018 ob 13h
Najmočnejši sunki burje bodo na izpostavljenih mestih do četrtka popoldne presegali hitrost 100 km/h.
-5°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Božični Vojnik z obogatenimi vsebinami


OBČINSKE

| |
16.12.2017      7:15
A A

Božični Vojnik z obogatenimi vsebinami


Organizatorji Božičnega Vojnika so 7. decembra 2017 predstavili dejavnosti v projektu na novinarski konferenci. Sodelovali so župan Občine Vojnik, Branko Petre, predsednica TD Vojnik, Nataša Kovačič Stožir, predsednik Katoliško-kulturnega društva Janko Šopar, Benedikt Podergajs, odgovorna za organizacijo, Petra Pehar Žgajner, in odgovorna za program, Urška Mužar. Predstavili so vse dejavnosti, narejene za izvedbo Božičnega Vojnika 2017.


Deli:

Branko Petre je predstavil začetke in razvoj projekta in poudaril letošnje novosti. Poudaril je pomen dogodka, njegovo vsebino in vključenost vseh prebivalcev Vojnika. Zelo veliko prebivalcev se v dogajanja vključuje dejavno, posredno pa vsi občani. Božični Vojnik je priložnost za sodelovanje, saj so jaslice tema, na katero se ljudje znajo izraziti. Prebivalci ulic, kjer so postavljene jaslice, zaslužijo vso pohvalo, saj morajo tri tedne živeti s prireditvijo. V pomoč so jim delavci občinske tehnične službe, ki poskrbijo, da je njihovo bivanje znosno (redno čiščenje ulic). Božični Vojnik bo trajal od 16. decembra 2017 do 2. januarja 2018. Izrazil je željo vseh organizatorjev, da projekt uspe in ima dober odziv pri ljudeh pri spremljanju dogodkov. Predstavil je tudi osnovno finančno konstrukcijo Božičnega Vojnika.

Nataša Kovačič Stožir je predstavila dejavnosti TD Vojnik. Število sodelujočih se vsako leto povečuje, Vojnik postaja prepoznaven po dogodku. Letošnji program bo nadgradnja lanskih dogodkov, novost je gastronomska ponudba, ki jo pripravljajo Simona Pompe z učenci OŠ Vojnik in otroci Vrtca Mavrica in Vrtca Danijelov levček. Novost so lesene hiške, kjer bo, poleg stojnic, veliko lokalnih ponudnikov izdelkov. Predviden je kotiček za otroke in obiski Hojka, ki bo ob pomoči Knjižnice Vojnik izvajal praznične urice in ustvarjalne delavnice. Novost je informacijsko središče, kjer bodo obiskovalci dobili zemljevid z vrisanimi lokacijami dogajanj na Božičnem Vojniku.

Benedikt Podergajs, ki vse leto pripravlja seznam sodelujočih, je povedal, da je Katoliško-kulturno društvo Ivan Šopar postalo član Društva slovenskih jasličarjev, ki ima sedež na Brezjah. S tem je razstava jaslic pridobila kakovost in sprejela medse ljudi širom Slovenije in Hrvaške. Ljudje dojemamo jaslice na različne načine, bistvo Božičnega Vojnika je v umirjenem prazničnem vzdušju, nevsiljivem osvetljevanju jaslic in toplem prazničnem občutju. V njegovo domeno spada tudi sodelovanje z lastniki vrtov, ki sodelujejo brez večjih težav. Letos bo na dogodku postavljenih okoli 200 jaslic, v naravi in v Jernejevem domu.

Petra Pehar Žgajner je predstavila organizacijsko stran prireditve in opozorila na letošnjo novost, lesene hiške, ki so jih dobili ob sodelovanju v evropskem projektu NA PLAC. Ta infrastruktura bo ostala v Vojniku in jo bo mogoče kasneje uporabljati v vseh KS.

Urška Mužar je predstavila bogat program Božičnega Vojnika, sodelujoče in dogodke. Vse informacije o dogajanju bodo na voljo v prospektih, na spletu in v občinskem glasilu Ogledalo. Za konec Božičnega Vojnika bo po novem letu koncert vojniških pevskih zborov in solistov. V kulturno dogajanje sta zajeta tudi Nova Cerkev in Frankolovo.

 

Ne spreglejte: Info točka bo prostor, kjer boste dobili vstopnice za dogodke v telovadnici, ki sprejme 1000 ljudi. Vsi dogodki so brezplačni, sprejemali pa bodo primerljive prostovoljne prispevke za prireditve.

Vabljeni na Božični Vojnik med 16. decembrom 2017 in 2. januarjem 2018.

Tekst in foto: Lea Sreš
Priloge:
Neznan tip datoteke
koncnovabilo.jpg
101786_koncnovabilo.jpg (524,33 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 118
Izšla: 01.03.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.03.2018 | Družabni dogodki
Dežurstvo v KORK Nova Cerkev
21.03.2018 | Družabni dogodki
Materinski dan
23.03.2018 | Družabni dogodki
Redni zbor članov Ribiške družine Celje
23.03.2018 | Ostalo
Zbor članov Društva upokojencev Vojnik
23.03.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica: Izdelava butaric
24.03.201 | Turizem
Izlet v Planico
24.03.201 | Šport
Jutranji pohod na Špičasti vrh
21.03.2018 | Družabni dogodki
Dežurstvo v KORK Nova Cerkev
21.03.2018 | Družabni dogodki
Materinski dan
22.03.2018 | Ostalo
Tehnični pregled traktorjev in traktorskih priklopnikov
22.03.2018 | Družabni dogodki
Seja predsedstva Zveze veteranov vojne za Slovenijo - Območno druženje Celje
23.03.2018 | Družabni dogodki
Redni zbor članov Ribiške družine Celje

Bodite prvi pri oddaji mnenja.