Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

65 let Prostovoljnega gasilskega društva ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
06.08.2013      9:36
A A

65 let Prostovoljnega gasilskega društva Lemberg


Društvo, ki pokriva najbolj obrobne zaselke krajevne skupnosti Nova Cerkev in istočasno občine Vojnik, praznuje v tem letu lep jubilej. Prostovoljno gasilsko društvo so ustanovili možje, ki so vedeli, da je varnost prebivalcev in njihovega premoženja prva skrb vsake skupnosti.


*Priprave na start
*Priprave na start
Deli:

Začetki so bili težki. Posledice in z njimi spomini na morijo in obubožanje v drugi svetovni so bili povsem sveži. Društvo je pričelo delovati brez materialnih sredstev, dejansko iz nič. Edino kar je članstvo imelo, je bila volja do dela in visok čut odgovornosti za varnost prebivalcev in njihovih materialnih dobrin.

Počasi in vztrajno je rasla kvaliteta društva. Pričelo se je z izobraževanjem članov, sledila je nabava potrebne gasilske opreme.

Društvo je dobilo svoj dom v stari hmeljski sušilnici. Ta zgradba je bila v zelo slabem stanju. Društvu je uspelo dograditi garažo za težko gasilsko tehniko in hkrati rekonstruirati stari del stavbe. Današnjo podobo je dom dobil postopno. Težko bi rekli, kateri čas je najpomembnejši in kateri član je najbolj zaslužen. Vse skupaj moramo razumeti kot mozaik, pri katerem šele zadnji kamenček tvori celoto.

 

Danes je PGD Lemberg društvo, ki je relativno sodobno opremljeno z gasilsko tehniko in osebno zaščito operativnih članov. Društvo je lastnik zemljišč, to mu omogoča suverenost pri pripravi raznih prireditev. Društvo je pomemben člen v Gasilski zvezi Vojnik-Dobrna, saj je tudi njen soustanovitelj.

 

Pomen društva na področju, ki ga pokriva, pa je še toliko večji, ker je edina organizirana skupnost, ki povezuje krajane. To povezovanje pa je v zadnjih časih še kako pomembno pri čedalje večjem razslojevanju prebivalcev in v vse večji odtujenosti.

 

Marsikdo se sprašuje, kako bomo proslavili ta naš jubilej. Odgovor na to vprašanje je jasen: delovno. Odrekli smo se zunanji manifestaciji. Poklonili pa se bomo spominu naših pokojnih gasilcev s sveto mašo v podružnični cerkvi v Lembergu in z blagoslovom nove kapelice sv. Florjana na fasadi gasilskega doma. Res je, da bo to malo neobičajna proslavitev. In zakaj ne bi bila?

 

PGD Lemberg
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 116
Izšla: 21.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija v Vojniku
27.10.2017 | Kultura
Letni koncert Arclinskih fantov
28.10.2017 Ni kategorije
SLOVENSKO DALMATINSKI VEČER
20.10.2017 | Ostalo
Dobrodelni koncert za Francija Zemeta
22.10.2017 | Ostalo
Pohod po Tončkovi poti
25.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica Repair Cafe
26.10.201 | Ostalo
Komemoracija v Novi Cerkvi
27.10.2017 | Ostalo
Komemoracija na Frankolovem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.