Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
16°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 24°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

5. Pokalno tekmovanje Gasilske zveze ......


GASILCI IN ZAŠČITA

| |
26.08.2013      8:39
A A

5. Pokalno tekmovanje Gasilske zveze Slovenije za starejše gasilke in gasilce


V soboto, 24. 8. 2013, se je ob 14.30 začelo 5. pokalno tekmovanje Gasilske zveze Slovenije za starejše gasilke in gasilce. Tekmovanja se je udeležilo 9 ekip starejših gasilk in 26 ekip starejših gasilcev iz celotne Slovenije. Naše barve so zastopale starejše gasilke PGD Vojnik in starejši gasilci iz PGD Socka, PGD Frankolovo, PGD Dobrna, PGD Nova Cerkev in PGD Vojnik.


Deli:

Ob pričetku tekmovanja sta prisotne pozdravila podžupan Občine Vojnik Branko Petre in poveljnik Gasilske zveze Vojnik-Dobrna, tovariš Ivan Jezernik.

 

Med starejšimi gasilkami so 3. mesto dosegle gasilke PGD Gaberke, 2. mesto PGD Lopata in 1. mesto PGD Polje. Pri starejših gasilcih pa so 3. mesto dosegli gasilci PGD Šešče, 2. mesto PGD Gerečja vas in 1. mesto Ponova vas.

 

Hkrati je potekalo tudi tekmovanje starejših gasilk in gasilcev Gasilske zveze Vojnik-Dobrna, kjer je sodelovalo 5 ekip. Med starejšimi gasilkami so nastopile samo starejše gasilke PGD Vojnik, ostale 4 ekipe so bili starejši gasilci, in sicer so dosegli sledeče rezultate: 4. mesto PGD Frankolovo, 3. mesto PGD Nova cerkev, 2. mesto PGD Dobrna in 1. mesto PGD Vojnik. 

 

Prav tako je bil podeljen prehodni pokal, ki sta ga dobili ekipa starejših gasilk PGD Polje in ekipa starejših gasilcev PGD Ponova vas. Iz rok častnega poveljnika Avgusta Čerenaka sta priznanji za najstarejšo gasilko in najstarejšega gasilca prejela tovarišica Marija Doberšek iz PGD Prevalje in tovariš  Jure Klanšek iz PGD Trnovlje.

 

Priznanja za udeležbo, pokale in kolajne so podeljevali sledeči: predsednica KS Vojnik Lidija Eler-Jazbinšek, podžupan Občine Vojnik Branko Petre, predsednik PGD Vojnik tovariš Roman Kugler, poveljnik GZ Vojnik-Dobrna tovariš Ivan Jezernik, predsednik tekmovalnega odbora tovariš Karl Kasesnik in tovariš Avgust Čerenak.

 

Zaključno prireditev je vodil član PGD Vojnik Toni Carter, ki je vsem udeležencem na koncu zaželel varno pot domov.

 

Roman Kugler

Predsednik PGD Vojnik

 

 

PGD Vojnik je že kar nekaj let uspešen organizator pokalnega tekmovanja GZ Slovenije. Glede na odlične izvedbe predhodnih tekmovanj mu je letos zopet bila zaupana organizacija tega prestižnega tekmovanja Gasilske zveze Slovenije, katerega se udeležijo najboljše ekipe iz vse Slovenije. Letos je v obeh kategorijah, ženske od 48 let naprej in moški od 58 let naprej, nastopilo skupaj 35 ta čas najboljših ekip v Sloveniji. Ekipe so nastopale v dveh disciplinah, in sicer v vaji s hidrantom in vaji raznoterosti. Kot posebnost v Vojniku je vsekakor tudi elektronsko merjenje disciplin, kar se je na koncu pokazalo kot pozitivno, saj je v moški konkurenci zmagovalec slavil le z dvema stotinkama sekunde razlike. V kategoriji starejših gasilk so slavile PGD Polje pred PGD Lopata in PGD Gaberke, v kategoriji starejših gasilcev pa PGD Ponova Vas pred PGD Gerečo Vasjo in PGD Šeščami. Na istem tekmovanju se je istočasno odvijalo tudi tekmovanje v enakih kategorijah tekmovanje GZ Vojnik Dobrna. Nastopale so štiri ekipe. Slavile so starejše gasilke PGD Vojnik; bile so na žalost edine v tej kategoriji, so pa kljub vsemu dosegle izjemen rezultat; pri starejših gasilcih so slavili PGD Vojnik pred PGD Dobrna in PGD Novo Cerkev, na četrtem mestu pa so bili novinci, PGD Frankolovo. Prve tri uvrščene ekipe v konkurenci GZ Vojnik-Dobrna se bodo udeležile tudi regijskega tekmovanja, ki bo predvidoma 20. oktobra v Zrečah. V imenu GZ Vojnik-Dobrna se iskreno zahvaljujem organizatorju, predvsem pa Dragu Kasesniku za odlično organizacijo tega tekmovanja.

 

Poveljnik GZ Vojnik-Dobrna:

Ivan Jezernik 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
28.06.2017 | Ostalo
Repair cafe
30.06.2017 | Ostalo
ULICA ŽALOSTNIH OBRAZOV
02.07.2017 | Kultura
SOCKA POJE, PLEŠE IN IGRA
03.07. - 07.07.2017 | Šport
TEČAJI TENISA ZA OTROKE V ČASU ŠOLSKIH POČITNIC
04.07.2017 | Ostalo
Delavnica "Poslikajmo in zasadimo si cvetlične lončke"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.