Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

pretežno jasno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno.
13°C | 28°C
petek, 17.08.2018
11°C | 30°C
sobota, 18.08.2018
13°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 20.08.2018
15°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 16.8.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Mladi vojniški plezalci v finalu državnega ......


NOVICE

| |
03.06.2018      9:27
A A

Mladi vojniški plezalci v finalu državnega šolskega tekmovanja


V sredini aprila je bila vojniška telovadnica prizorišče finalnega dogajanja državnega prvenstva osnovnih šol v športnem plezanju za učence od 6. do 9. razreda. Tekmovanje je bilo ločeno na plezalce z licenco državnega prvenstva in na plezalce brez licence. Med 138 učenci in učenkami iz celotne Slovenije, ki so se v predhodnih kvalifikacijskih tekmah vzhodne in zahodne lige uvrstili med najboljše, je bilo tudi šest plezalcev Športnega društva Pajki, ki ima svoje treninge v vojniški telovadnici.


David Pintarič
David Pintarič
Deli:

Trije med njimi so zastopali OŠ Vojnik. Med mlajšimi deklicami brez licence sta tekmovali Tjaša Arih, ki se je uvrstila na odlično šesto mesto, in Larisa Skamen, ki je dosegla osmo mesto. Med starejšimi dečki z licenco je David Pintarič zasedel deveto mesto. Med tekmovalci so bili tudi trije predstavniki sosednjih osnovnih šol, ki pa svoje plezalne veščine pilijo pri Športnem društvu Pajki. To so Gal Bedrač iz OŠ Petrovče, ki je med mlajšimi dečki brez licence dosegel deveto mesto, Filip Pečnik iz OŠ Hudinja, ki je med mlajšimi dečki z licenco dosegel peto mesto, in Janej Kotar Tominšek iz OŠ Ob Dravinji v enaki kategoriji deveto mesto. »Naši tekmovalci so nastopili dobro, vendar je vsem malo zmanjkalo za medaljo. Kljub temu so pokazali, da se lahko kosajo z najboljšimi, kar je dokaz, da v klubu delamo dobro. To je tudi dobro izhodišče za tekme državnega prvenstva, ki so se začele v maju. Letos imamo pet tekmovalcev in naš cilj je, da se na vsaki tekmi vsaj eden od njih uvrsti med dobitnike medalj,« je povedal Karli Pintarič, vodja Športnega društva Pajki.


Organizator zaključnega državnega šolskega tekmovanja je bilo vojniško Športno društvo Pajki, ki se je pod vodstvom in koordinacijo Karlija Pintariča ponovno izkazalo pri organizaciji vseslovenskega tekmovanja, ki v Vojnik pripelje najboljše mlade plezalce v Sloveniji. Pri organizaciji sodeluje med 20 in 30 prostovoljcev, ljubiteljev plezanja, ki se sicer tudi sami radi preizkusijo z rekreativnim plezanjem v vojniški telovadnici. Svojo podporo tekmovanju vsako leto izkaže tudi Občina Vojnik z zagotovitvijo prostora in simbolnih nagrad za najboljše tekmovalce. Da imamo v Sloveniji visoke standarde in pričakovanja od mladih plezalcev, so dokazale tekmovalne smeri, saj sta vrhova dveh ostala nedotaknjena tudi s strani nekaterih najboljših tekmovalcev, ki sicer na evropskem mladinskem prvenstvu dosegajo medalje. Postavljavec smeri je bil Erik Obrez, demonstracijo za plezalce pa sta izvedla Julija Kruder, slovenska reprezentantka, in Nik Golej. Tekma je pokazala, da imamo v Sloveniji, tudi v Vojniku, veliko odličnih mladih plezalnih upov. Kdo ve, morda bo prav kateri od tekmovalcev v vojniški telovadnici nekoč stal na zmagovalnem odru olimpijskih iger.

 

Kaj so o športnem plezanju povedali mladi tekmovalci Športnega društva Pajki?

 

Tjaša Arih

»Stara sem 13 let in plezam 5 let. Plezanje mi predstavlja konjiček in zabavo. Moja želja je biti čim uspešnejša športna plezalka, želim si priti v slovensko reprezentanco. Rada tekmujem, saj mi je všeč tekmovalnost, ki je prisotna na tekmah. Moj najboljši dosežek trenutno je tretje mesto na tekmi v težavnosti v vzhodni ligi. Težavnost je tudi moja ljubša disciplina pri športnem plezanju. Moja vzornica pri tem je Janja Garnbret, pri balvanskem plezanju pa Jernej Kruder. Pri plezanju so potrebni predvsem moč, samozavest in pogum.«

 

Larisa Skamen

»Stara sem 13 let in plezam 5 let. Plezanje je super športna disciplina. Je moj konjiček, všeč mi je tudi druženje z ostalimi plezalci. Moja želja je priti v slovensko reprezentanco v disciplini balvanov, saj mi je balvansko plezanje bolj všeč kot težavnostno. Sicer pa raje kot v dvorani plezam v naravi. Moj najboljši dosežek na tekmah je četrto mesto v balvanih v vzhodni ligi, vzornica pa Janja Garnbret.«

David Pintarič

»Star sem 14 let in plezam že 10 let in pol. Plezanje mi pomeni zelo veliko. Pri plezanju zelo uživam. V prihodnosti bi se rad uvrstil v slovensko reprezentanco športnih plezalcev oziroma moj cilj je splezati smer težavnosti najmanj 8b. Med tekmovanji so mi najbolj všeč državna tekmovanja, kjer tekmujemo s plezanjem v vodstvu oziroma s sprotnim vpenjanjem. Moj najboljši dosežek do zdaj je prvo mesto v težavnosti v vzhodni ligi. Težavnost ju tudi disciplina, ki mi je najljubša. Sicer uživam tudi v plezanju v naravi. Moj vzornik pri plezanju je Jernej Kruder.«

 

Filip Pečnik

»Star sem 13 let in plezam približno 6 let. Plezanje mi veliko pomeni, saj se ob tem skupaj s prijatelji, ki plezajo, družimo in zabavamo. Moja želja pri plezanju je, da bom lahko plezal skupaj s prijatelji, tudi zunaj v plezališčih v naravi, kjer najraje plezam. Rad tudi tekmujem, saj so smeri po navadi dobre in jih rad preizkusim. Moj najboljši dosežek je prvo mesto v težavnosti v licenci B. Težavnost je tudi moja najljubša disciplina pri športnem plezanju. Moj vzornik je Jernej Kruder.«


Gal Bedrač

»Star sem 13 let, plezam pa že 6 let. Pri plezanju se zabavam in sprostim. Na tekmah bi rad dosegal čim boljše rezultate, saj želim postati profesionalni plezalec. Čeprav sem na tekmovanjih včasih malo živčen, rad tekmujem. V letošnji sezoni sem bil dvakrat tretji na tekmi vzhodne lige. V oceni težavnosti, ki je moja ljubša plezalna disciplina, je moj dosedanji najboljši dosežek 6b+. Sicer pa raje plezam v dvorani, torej na umetnih plezalnih stenah. Moj plezalni vzornik je Jernej Kruder.«

 

Janej Kotar Tominšek

»Kmalu bom star 12 let in plezam že od malih nog, približno 8 let. Zelo sem vesel, da lahko plezam in plezanje mi pomeni veliko. Tudi moj oče je plezal, moj dedek je alpinist in sem nekako to željo podedoval. Moj cilj je, da se uvrstim na svetovno prvenstvo v športnem plezanju. Rad bi spoznal tudi veliko dobrih plezalcev in se z njimi spoprijateljil. Zelo rad tekmujem. Na tekmah imam priložnost, da vidim svoje stare prijatelje in da se skupaj tudi malo zabavamo. Sicer pa so na tekmovanjih tudi dobre smeri in drug za drugega navijamo. Moj najboljši dosežek je prvo mesto v državnem tekmovanju in v skupnem seštevku v letu 2017. Največji dosežek v ocenah je za zdaj pri plezanju v skali, težavnost 7a+ z vpenjanjem, v dvorani na umetni steni pa 7b+ z vpenjanjem. Sicer je moja najljubša disciplina balvansko plezanje, ker ne traja dolgo in lahko plezaš zelo dinamično. Zelo so mi namreč všeč dolgi gibi. Balvane raje plezam v dvorani, težavnost pa zunaj v skali. Moji vzorniki so Janja Garnbret, Jernej Kruder in Domen Škofic, seveda tudi moj oče.«

 

Tekst: Tanja Pangerl
Foto: arhiv društva

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Ogledalo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Ogledalo
Keršova ulica 8
Tel:(03) 780 06 40
Ogledalo
Številka: 119
Izšla: 21.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.08.201 | Družabni dogodki
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
18.08.201 | Šport
Pohod na Košutico
23.08.201 | Tečaji in delavnice
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
16.08.201 | Družabni dogodki
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
18.08.201 | Šport
Pohod na Košutico
23.08.201 | Tečaji in delavnice
Otroške igrarije v Knjižnici Vojnik
24.08.2018 | Tečaji in delavnice
Kreativna delavnica za mlade - izdelava ovitkov za zvezke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.