Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
13°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Tradicionalno srečanje Gradiščanov Slovenije...


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.06.2012      21:59
A A

Tradicionalno srečanje Gradiščanov Slovenije


12. srečanje Gradiščanov, ki je bilo 23.6.2012 je za nami.


Vojniški Gradiščani v Gorenjem  Gradišču pri Šentjerneju
Vojniški Gradiščani v Gorenjem Gradišču pri Šentjerneju
Deli:

Mi, vojniški  Gradiščani, smo se ga udeležili  kar  številčno, saj smo  se  V Gradišče pri Šentjerneju odpeljali s polno zasedenim  avtobusom.  Z  nami sta  bila  predsednica  KS  Vojnik  gospa  Lidija  Eler Jazbinšek, ki je bila  tudi v  vlogi  predstavnice Občine  Vojnik,  in  njen  soprog. 

 

Letošnjega  srečanja  se  je  udeležilo  enajst  Gradišč  Slovenije. Program se  je  pričel  že s prihodom  v    Šentjernej,   kjer nas  je v  novem,  sodobnem  Kulturnem  centru  Primoža  Trubarja, sprejel župan občine   gospod Franc Hudoklin.

 

Ob prikazu filmske predstavitve občine je s panoramskim  pogledom  na  kraj, naselja  in  kulturno-zgodovinske  posebnosti  poudaril tudi  gospodarske  dosežke  v  času  njegovega  županovanja.  Po izmenjavi  simboličnega darila smo se od župana poslovili. Prav  tako od  prekrasne  maskote  šentjernejskega  petelina,  ki je  simbol,  mit  in  resničnost.  Je  blagovna  znamka  šentjernejske  občine,  upodobljen  v  grbu  in  zastavi  občine  Šentjernej.

 

z  občinskim  vodičem  smo  se  odpeljali  po okoliških  naseljih šentjernejske  občine  in  izstopili  na  prireditvenem  prostoru  v  Gorenjem  Gradišču. Tu  so  nas   s pladnji dobrot izpod pridnih rok sprejela  gradiška  dekleta  in  gospodinje. Po obedu, kulturnem programu,  družabnih  igrah  in  sprehodu  po  učni  poti obeh naseljih,  Gorenjega  in  Dolenjega  Gradišča,  se je  pričela  prava veselica  z  dolenjskim  ansamblom  Rubin in vsesplošnim rajanjem pozno v noč.

 

Kot  vsa  dosedanja  srečanja,  nam  bo  tudi  to  ostalo  v  nepozabnem  spominu  tudi  po  tem , da je  z  nami  bila naša  Malči,  najstarejša potnica na avtobusu, ki je imela na ta dan svoj rojstni  dan. Podarili smo ji izvirni šopek sedmih marjetic, korenino, zdravila in neobremenjeno srečanje.

 

Še  ena  prelomnica  se je zgodila  po desetih letih našega udejstvovanja na srečanjih Gradiščanov Slovenije.  Odločili smo se, da bomo  postali turistično  društvo  z  imenom Vojniški  Gradiščani.

 

V  imenu  Gradiščanov in svojem  imenu  se  zahvaljujem  Občini  Vojnik  za  sofinanciranje  udeležbe.

13. srečanje Gradiščanov leta 2013 bo imelo Gradišče nad Prvačino na Primorskem.

 

                                                                                                    Teks in foto: Martin Goleš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.