Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno oblačno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
-2°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-12°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-15°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-13°C | -5°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 16h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-2°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Srečanje starejših krajanov v Novi Cerkvi


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
07.10.2017      15:18
A A

Srečanje starejših krajanov v Novi Cerkvi


Vsako leto v mesecu septembru, v okviru praznika KS Nova Cerkev, povabimo na tradicionalno srečanje krajane stare 70 in več let. Srečanje organizirajo KS Nova Cerkev, Župnijska Karitas Nova Cerkev in Krajevni odbor Rdečega križa Nova Cerkev.


Deli:

Letošnje srečanje je bilo 23. septembra in udeležilo se ga je veliko krajanov. Za veliko jih je to eden izmed redkih dni v letu, ko imajo možnost, da se srečajo s svojimi prijatelji in znanci. Druženje pomeni, da se zavedamo, da je treba v družbeno življenje pritegniti tudi starejše, da se z njimi pogovarjamo in spoštujemo njihove izkušnje.

 

Letošnje druženje je ob bogatem kulturnem programu in pogostitvi uspelo. Glede na to, da se življenjska doba daljša, da se starost upokojevanja viša in da je vedno več starega prebivalstva, bo treba narediti še več. Vključevanje starejših v delo društev je dobro, mnogo pa bi se dalo storiti pri medgeneracijskem sodelovanju. Človek v starosti potrebuje sprejetost in spoštovanje. Za dostojno staranje bomo morali storiti še veliko več.

 

Tekst: Lea Sreš

Foto: Magda Kajzba
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 117
Izšla: 13.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.