Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
2°C | 7°C
četrtek, 22.11.2018
4°C | 7°C
petek, 23.11.2018
4°C | 10°C
sobota, 24.11.2018
4°C | 10°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Srečanje starejših krajanov na Frankolovem


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.05.2017      19:49
A A

Srečanje starejših krajanov na Frankolovem


Mesec maj je pregovorno najlepši mesec. Za krajane Krajevne skupnosti Frankolovo je tudi mesec praznovanj, srečanj in druženj.


Najstarejša udeleženka srečanja Justina Fijavž (91 let)
Najstarejša udeleženka srečanja Justina Fijavž (91 let)
Deli:

Frankolovo v tem mesecu praznuje svoj krajevni praznik. V okviru praznovanja se odvijajo različne prireditve in druženja, ki jih organizirajo naša društva in organizacije. Tudi srečanje starejših krajanov je tradicionalni dogodek, na katerega smo letos povabili skoraj 200 krajanov, starejših od 70 let. Našemu vabilu se je odzvalo 56 udeležencev, ki so prejeli priložnostna darilca od otrok Vrtca Mavrica Vojnik iz enote Frankolovo. 

Pred začetkom druženja je pater Branko Cestnik, kot vsa leta do zdaj, daroval sveto mašo za starejše krajane. Sledilo je tradicionalno druženje s pogostitvijo v Gostilni Turist in kratkim kulturnim programom, ki so ga s pesmijo, plesom in recitacijo izvedli učenci OŠ Antona Bezenška Frankolovo in otroci Vrtca Mavrica Vojnik iz enote Frankolovo s svojimi mentorji. Prisotne sta pozdravila predsednik krajevne skupnosti Dušan Horvat in župan Občine Vojnik Branko Petre. Ob prijetnem druženju smo poklepetali, izmenjali svoje občutke in videnja. Majhno pozornost smo namenili najstarejšemu prisotnemu krajanu Jožetu Gregorcu (85 let) in najstarejši krajanki Justini Fijavž (91 let) ter Emi Kroflič iz Dola pod Gojko, saj je na ta dan praznovala svoj 84. rojstni dan.

 

Zahvaljujemo se patru Branku Cestniku za darovano mašo, vsem nastopajočim ter Gostilni Turist za gostoljubje. Iskrena hvala tudi članicam Župnijskega Karitasa Frankolovo za pecivo. Organizatorji smo veseli vseh, ki so se udeležili letošnjega srečanja v upanju, da se naslednje leto ob enaki priložnosti zopet zberemo.

 

Tekst: Krajevna skupnost Frankolovo in Župnijski Karitas Frankolovo

Foto: Ines Novak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 121
Izšla: 02.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.