Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 18.08.2017

delno oblačno
Danes bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
16°C | 34°C
sobota, 19.08.2017
15°C | 30°C
nedelja, 20.08.2017
14°C | 24°C
ponedeljek, 21.08.2017
7°C | 23°C
torek, 22.08.2017
7°C | 24°C
Opozorila
Petek, 18.8.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Slovo ravnateljice Majde Rojc


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
31.08.2014      10:16
A A

Slovo ravnateljice Majde Rojc


Začetek letošnjega šolskega leta je zelo drugačen od prejšnjih za dolgoletno ravnateljico OŠ Vojnik Majdo Rojc in njeno sodelavko Nevenko Drofenik, ki sta postali upokojenki. Sodelavci in mnogi drugi smo jima hvaležni za njuno delo in jima želimo prijetno in srečno tretje življenjsko obdobje.


Majda Rojc, dosedanja ravnateljica OŠ Vojnik.
Majda Rojc, dosedanja ravnateljica OŠ Vojnik.
Deli:

Prav pa je, da se spomnimo ravnateljice, ki je svoje življenje poleg družine z vso ljubeznijo namenila šoli in njenim vsakokratnim »prebivalcem«.

 

Na poti skozi življenje ljudje puščamo za seboj stopinje. Vsak dan na tisoče stopinj. Vsaka beseda, misel, vsak dotik, vsak objem, pogled, korak, vsak dih ..., za vsakim še tako nežnim vzgibom duše, vzgibom srca, ostajajo – stopinje.

In če vsaka zgodba duše govori o številnih človeških dotikih, potem je Majdina sestavljena le iz teh.

 

S svojo posebno energijo je vedno iskala poti, da uresniči lepši dan. Enkrat otroku, ki ima preveč ali premalo skrbne starše, naslednjič sodelavcu, ki potrebuje nasvet, kako ohraniti sebe, spet drugič staršu, ki bi rad pomagal svojemu otroku, pa ne zna in še in še ...

In vse to je počela na poti skozi delo na naši šoli, kjer je pustila vidne sledi, predvsem zaradi svoje predanosti že od samega pričetka, to je od oktobra 1975, ko se je tu zaposlila, najprej kot učiteljica, nato kot pomočnica ravnatelja in zadnjih 22 let kot ravnateljica.

 

V času njenega ravnateljevanja je šola dosegla zavidljiv napredek na več področjih:

 

Izboljšanje prostorskih pogojev

Vseh pet zgradb, v katerih se je v preteklem obdobju izvajal pouk in so bile za pouk povsem neprimerne, če ne celo nevarne, je v obdobju njenega vodstva postalo lepših ali celo povsem novih:

Učenci POŠ Socka so se iz stare graščine preselili v novo zgradbo na novi lokaciji že leta 1996.

Učenci razredne stopnje v Vojniku, ki so obiskovali pouk v več kot sto let stari šoli – ta je bila vsako leto večkrat poplavljena, so se leta 2004 preselili v nove prostore prizidka k centralni šoli. Dve leti kasneje je bila porušena centralna šola in zgrajena povsem nova šola z dozidkom. Na POŠ Šmartno v Rožni dolini in POŠ Nova Cerkev so bili obnovljeni prostori. POŠ Nova Cerkev je dobila veliko telovadnico, saj vse do leta 2007 otroci na tej šoli niso imeli pogojev za izvajanje športne vzgoje.

Septembra 2013 je centralna šola pridobila še eno najlepših, energetsko varčnih zgradb – novo telovadnico, v kateri imajo danes športno vzgojo lahko tudi učenci RS v treh vadbenih enotah, poleg tega pa ima tudi eno najlepših plezalnih sten. Na dveh zgradbah so bili nameščeni sončni zbiralniki za proizvajanje električne energije.

Brez njenega nenehnega prizadevanja in iskanja poti, kako najti način za izboljšanje prostorskih pogojev, otroci danes ne bi imeli takšnih pogojev za pouk.

 

Skrbela je za posodabljanje šolske opreme, saj je ves čas ravnateljevanja poskušala otrokom ponuditi nekaj več.

Bili smo ena prvih šol v Sloveniji s sodobno računalniško učilnico. Skupne vsebine so učenci lahko spremljali v učilnicah po kabelski televiziji, danes pa imajo že skoraj vse učilnice računalnik s projektorjem. Šolska kuhinja je danes kuhinja s številnimi pripomočki za pomoč delavcem v njej.

Šolska knjižnica ima več kot 14.000 knjižnih enot z vsemi pogoji sodobne knjižnice in je vključena v sistem Cobiss.

Na vseh področjih in v vsakem kotičku je vedno opazila kakšno pomanjkljivost, ki jo je čim hitreje poskušala odpraviti. Zato resnično danes lahko trdimo, da je šola, ki jo zapušča, sodobna šola.

 

Delo v projektnih skupinah ji je bilo v poseben izziv.

Vedno je sedela s kakšno skupino in snovala nov projekt, zato smo v tem obdobju imeli kar nekaj večjih projektov, od prvih 500 let odkritja Amerike, Ko se koreninice tal zavedo, Smrkofest ... do danes, ko naši učenci sodelujejo v 33 mednarodnih in republiških projektih, 9 šolskih in 1 razvojnem projektu. Leta 2011 je naša šola pridobila certifikat kakovosti, ki je potrditev uspešnega dela v preteklem obdobju. Učenci se vključujejo v raziskovalno dejavnost in z raziskovalnimi nalogami tudi na državnem nivoju dokazujejo, da so pri svojem delu uspešni.

 

Na področju izobraževanja otrok je vedno velik poudarek namenjala tudi nadarjenim učencem.

Zanje je ustvarjala »dodano vrednost« in predlagala delo v matematičnih delavnicah, angleškem vikendu, naravoslovnem taboru, retoriki in ostalih vsebinah, ki nadarjenim učencem omogočajo razvoj skladno z njihovimi zmožnostmi. Te oblike dela lahko rečemo, da so se prijele.

Staršem je ponujala izobraževalne vsebine, ki so pripomogle pri vzgoji njihovega otroka, spodbujala izvajanje Šole za starše, delavnice za učitelje, kamor so se vključevali tudi starši, učitelje pa je vedno znova in znova navduševala za sodelovanje v izobraževanjih, kot so Mreža učečih se šol 1 in 2, Varstvo okolja ter Pomen prostora v okviru vzgoje in izobraževanja za trajnostni razvoj.

 

Bilo je še mnogo stvari, ki jih je v tem času ustvarjala z veseljem, in kot bi verjetno povedala, »se je šla zraven«. Zato nam tudi nikoli ni bilo nenavadno, kadar smo jo na hodniku srečali z metlo ali krpo v roki, v jedilnici pri delitvi hrane otrokom ali tudi z lopato ob kidanju snega v zimskih zgodnjih jutranjih urah.

 

Ob vsem tem je skrbela tudi za dobro sodelovanje s krajem, zato je za svoje uspešno delo, sodelovanje s krajem in občino prejela srebrni grb občine Vojnik, leta 2011 pa še zlati grb občine Vojnik, ob katerem so med drugim zapisali: »Njena predanost, strpnost in strokovnost nimajo meja.«

 

Vse to je več, kot lahko pričakujemo od ravnatelja, zato ni čudno, da je v šolo prihajala prva in jo običajno zapuščala zadnja, vedno s posebno skrbjo, da bo današnji in jutrišnji dan popoln za vse okrog nje. Morda tega nismo vsi opazili, vemo pa, da smo zato vsi živeli lažje, saj smo vedno vedeli, da zna odgovoriti na vsa naša vprašanja in rešiti marsikatero težavo posamezniku ter ustvariti prijetno vzdušje, predvsem pa poskrbeti za razumevanje v kolektivu, kar je pogoj za dobro delo in je v današnjem času redkost. Ob tem bi ji radi povedali, da jo imamo radi.

 

Sodelavci OŠ Vojnik

Foto: Jure Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vojnik!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Ogledalo
Številka: 115
Izšla: 19.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
21.08.201 | Tečaji in delavnice
TEČAJI TENISA ZA OTROKE
22.08.2017 | Ostalo
Izdelam si broško
26.08.201 | Ostalo
Pohod od kleti do kleti
26.08.2017 | Družabni dogodki
Meddruštveno gasilsko tekmovanje v Socki
26.08.2017 | Ostalo
Vojniški glasbeni večer: Jazz duo
27.08.201 | Družabni dogodki
Poletni kramarski sejem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.