Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
20°C
6°C
JUTRI
18°C
6°C

Slovesna otvoritev obnovljene ceste Pristava-Bezovica

V petek, 4. 9. 2020, je bila ponosno odprta in blagoslovljena cesta Pristava-Bezovica.

Obnova je izvedena v dveh delih. Prvi je bil dokončan leta 2018, drugi pa se je obnavljal letos, do konca poletja 2020, vse skupaj v dolžini malo več kot 3 kilometre. Krajani Bezovice in sosednjih vasi so cesto hvaležno in veselo odprli, saj so na obnovo čakali več kot 10 let, zato je bila cesta že konkretno dotrajana. 

 

Otvoritveni trak sta prerezala najstarejši in najmlajši krajan, oba sta iz družine Preložnik, Alojz in Taj, kjer je otvoritev tudi potekala. Veliko zadovoljstvo ob otvoritvi ceste sta izrazila tudi župan, Branko Petre in predsednica KS Lidija Eler Jazbinšek, blagoslovil pa jo je župnik Anton Perger. Vsi so zaželeli srečno pot in da bodo krajani še naprej tako dobro in povezano delovali.

 

Cesta bo prinesla veliko pozitivnih učinkov za same krajane, kot tudi okoliške prebivalce, zato se je otvoritve udeležilo veliko ljudi. Poleg tega pa se bo ob tem sprostila prometna pot čez Vojnik. 

 

 

 Tekst: Urška Kračun

 Foto: Drago Kračun

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi