Logo MojaObčina.si

Vojnik

DANES
16°C
10°C
JUTRI
17°C
4°C

Delo v KS Vojnik se nadaljuje

Praznik Krajevne skupnosti 

Mesec junij je bil v Krajevni skupnosti Vojnik čas, ko smo se tradicionalno srečevali na najrazličnejših prireditvah, ki so potekale v počastitev praznika KS Vojnik. Tudi letos smo se pripravljali na pester preplet srečanj z našimi sokrajani, ki bi potekala kot srečanja starejših krajanov, tekmovanja v organizaciji društev, spominske slovesnosti, pohod. Za 29. maja 2020 smo načrtovali osrednjo prireditev s podelitvijo priznanj. Na tem dogodku bi se nam pridružile članice vokalne skupine Kolorina, ki bi izvedle svoj koncert ob 10-letnici delovanja. Vse načrte, ki so vključevali zbiranje večjega števila ljudi, pa smo morali žal odpovedati.  

 

Delo se nadaljuje

Veseli smo pridobljenega gradbenega dovoljenja za vodovod Hrastnik, kjer bomo z izgradnjo vodovoda omogočili dostop do pitne vode iz javnega vodovoda. Našim sokrajanom na tem področju s prevozi pitne vode vseskozi pomagajo gasilci PGD Vojnik. Na javnih poteh smo v tem času poskrbeli za osnovna vzdrževalna dela z gramoziranjem, krpanjem asfalta, zgrajene so bile mulde ter urejeno odvodnjavanje na nekaj manjših odsekih. V Bezovici je bila zgrajena kamnita zložba za zavarovanje potoka in lokalne ceste Pristava-Jankova. Na Arclinu je bila izvedena zacevitev potoka. V tem času pa potekajo dela v Kašovi ulici, kjer se ureja obnova javnih vodov ter bo opravljena rekonstrukcija cestišča. Obnovili smo pot med Kašovo in Petelinškovo ulico  V poletnem času bomo nadaljevali z vzdrževalnimi deli na javnih poteh ter pozvali režijske odbore k pripravi cest za asfaltiranje.

 

Vsem sokrajankam in sokrajanom, bralcem Ogledala želim prijetne, predvsem pa zdrave in sproščujoče poletne dni.

 

Tekst: Lidija Eler Jazbinšek

 

Foto: Boštjan Švab, Lidija Eler Jazbinšek

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi